Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Biega lato gorące, zbiera kwiatki pachnące | PALCEM PO PARTYTURZE | Dzieci 0-6 lat

12 czerwca

15:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Biega lato gorące, zbiera kwiatki pachnące
PALCEM PO PARTYTURZE

12 czerwca 2022, niedziela
godz. 15:00 i 17:00
Sala Kameralna


Koncert odbywa się w ramach projektu „Palcem po partyturze”

Koncert o godz. 15:00 skierowany do dzieci w wieku 0 – 6 lat
Koncert o godz. 17:00 skierowany do dzieci w wieku 7 – 11 lat


Swing, Blues i Jazz!
W czerwcu, za sprawą znakomitych instrumentalistów z zespołu Dixie Brotherhood, przeniesiemy się na przedmieścia Nowego Orleanu. Pierwsze skrzypce tym razem zagrają trąbka, klarnet, puzon, banjo, tuba i perkusja, co w połączeniu ze znakomitymi aranżami z klasyki gatunku oraz filmowego materiału z polskich filmów stanowi gwarant wyśmienitej zabawy – zarówno dla tych małych, jak i tych większych.


Wystąpią:
Łukasz Rafiński – trąbka
Julian Trzeciak – klarnet
Tomasz Marczyński – puzon
Jakub Henke – banjo
Jarosław Szymeczko – tuba
Grzegorz Weręgowski – perkusja


W programie:
When the Saints Go Marching In
Podróż za jeden uśmiech
Sweet Georgia Brown
Basin Street Blues
Indiana
All of Me
I’ve found a new Baby
Royal Garden Blues


Zespół jazzu tradycyjnego DIXIE BROTHERHOOD jest trzykrotnym finalistą festiwalu ZŁOTA TARKA w Iławie. Formacja wzoruje się na zespołach tworzących styl nowoorleański.
W repertuarze przeważają utwory skomponowane w tym właśnie stylu, przez takich muzyków jak puzonista i pianista Edward Kid Ory, pianista, kompozytor i aranżer Jelly Roll Morton, czy trębacz i wokalista Louis Armstrong. Również skład tego toruńskiego zespołu, sekstet z tubą basową, nawiązuje do tradycji ulicznego muzykowania w Nowym Orleanie na początku XX w.
W czerwcu 2015 roku Dixie Brotherhood nagrał płytę „TRAIN TO NEW ORLEANS”, na której gościnnie wystąpił czołowy Polski wokalista jazzowy Janusz Szrom. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród muzyków jak i publiczności, a jeden z utworów gościł na antenie Polskiego Radia w programie Jana Ptaszyna Wróblewskiego „Trzy kwadranse Jazzu” emitowanego w radiowej Trójce.
Jeszcze jesienią 2015 roku zespół podjął prace nad nowym projektem. Płyta „W KINIE”, bo taki ostatecznie tytuł ma ta produkcja, była nie lada wyzwaniem dla muzyków Dixie Brotherhood. Idea projektu zakładała nagranie utworów z kręgu muzyki filmowej związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Muzycy Dixie Brotherhood natomiast postanowili spojrzeć na ten filmowy materiał jak na standard jazzowy. W ten sposób muzyka filmowa została jakby na nowo odczytana, a znane filmowe tematy można usłyszeć w nowym, nowoorleańskim brzmieniu. Do nagrania partii wokalnych została zaproszona młoda i bardzo zdolna wokalistka Paulina Grochowska, która nie tylko sprostała temu trudnemu zadaniu, ale wzbogaciła brzmienie płyty swoim niepowtarzalnym głosem, który w każdym utworze odkrywa przed słuchaczem zgoła inną barwę. Wszystkie aranżacje są autorskim pomysłem Dixie Brotherhood.


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej: Nova Trading S.A.
Mecenas Kultury – Główny Sponsor: PGE Energia Ciepła S.A.
Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partnerzy: Nova Metale
Partner technologiczny: Vobacom

Kup bilet

Bilety:

  • 20 zł – dziecko
  • 30 zł – dorosły
  • 45 zł – dziecko + dorosły

Dostępne:

  • online
  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79.
    Kasa czynna w czwartki i piątki w godz. 13:00-19:00 oraz na godzinę przed koncertem.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.