Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Na ludową nutę | PALCEM PO PARTYTURZE

18 września

17:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Na ludową nutę
PALCEM PO PARTYTURZE

18 września 2022, niedziela
godz. 15:00 i 17:00
Sala Kameralna


Koncert odbywa się w ramach projektu
PALCEM PO PARTYTURZE

Koncert o godz. 15:00 skierowany do dzieci w wieku 0 – 6 lat
Koncert o godz. 17:00 skierowany do dzieci w wieku 7 – 11 lat


Nowy rok szkolny, a zarazem nasz nowy sezon artystyczny zaczniemy z ludowym przytupem, a tematem przewodnim będzie polska kultura.  Poznamy podstawowe kroki polskich tańców narodowych, usłyszymy tradycyjny śpiew oraz charakterystyczne instrumenty muzyczne, użytkowane przez kapele ludowe.
W roli głównej zaprezentuje się folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „MŁODY TORUŃ”, skupiający dzieci i młodzież z toruńskich szkół podstawowych, średnich oraz studentów uczelni wyższych.


Wystąpi:
Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń”

W programie polskie tańce ludowe i narodowe.


Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” to zespół folklorystyczny skupiający dzieci i młodzież z toruńskich szkół podstawowych, średnich oraz studentów uczelni wyższych. Zespół powstał wiosną 1964 roku. Bogata i ciekawa jest historia „Młodego Torunia”, wypełniona przede wszystkim tysiącami systematycznie odbywanych prób, koncertami, obozami szkoleniowo-wypoczynkowymi, imprezami wewnątrz zespołowymi, uczestnictwem w przeglądach, konkursach, festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. To również prawie 50 artystycznych wypraw zagranicznych! To także mnóstwo nagród i wyróżnień, w tym najbardziej znaczące dla zespołu medale: „Zasłużony dla Torunia”, „Zasłużony dla Województwa Toruńskiego” oraz „Honorowy Medal Thorunium”.
Obecnie zespół działa w Młodzieżowym Domu Kultury. W zajęciach grup tanecznych, wokalnych, muzycznych uczestniczy ponad 100 osób w wieku od 7 do ponad 20 lat. Tańczą w czterech grupach podzielonych pod względem wieku i zaawansowania oraz w kole tańca polskiego w formie towarzyskiej, śpiewają w grupie wokalnej lub grają w kapeli. Na program zespołu składają się tańce, piosenki, zabawy z różnych regionów kraju, polskie tańce narodowe i obrzędy.
Od 1994 roku „Młody Toruń” jest członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Posiada aktualny certyfikat stanowiący dokument o zweryfikowaniu poziomu artystycznego przez ekspertów i uprawniający zespół do reprezentowania Polski za granicą na międzynarodowych festiwalach pod auspicjami CIOFF.


Kadrę zespołu tworzą:
Katarzyna Bilska – kierownik, instruktor tańca i choreograf
Krzysztof Pilarski – instruktor kapeli ludowej
Leszek Miliński – instruktor grupy wokalnej i śpiewu w grupach tanecznych i akompaniator
Dariusz Walichniewicz – akompaniator


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej: Nova Trading S.A.
Mecenas Kultury – Główny Sponsor: PGE Energia Ciepła S.A.
Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partnerzy: Nova Metale
Partner technologiczny: Vobacom

Kup bilet

Bilety:

  • 20 zł – dziecko
  • 30 zł – dorosły

Dostępne:

  • online
  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79.
    Kasa czynna w czwartki i piątki w godz. 13:00-19:00 oraz na godzinę przed koncertem.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.