Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

19. MFF Tofifest Kujawy i Pomorze | pokazy kinowe

1 lipca

13:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze

 

 

 

 

 

 

 


1 lipca, czwartek
pokazy kinowe
sala kameralna CKK Jordanki


13.00 Azor, reż. Andreas Fontana – 100′ ON AIR


15.30 Proste rzeczy, reż. Grzegorz Zariczny – 85′ FROM POLAND

Błażej i Magda spełniają marzenie o spokojnym i zbalansowanym życiu poza zgiełkiem dużego miasta. Pragną, by ich córka Ala i pies Falkor wychowywali się na łonie natury. Samodzielnie remontują dom w malowniczej wiosce, korzystając raczej ze swojego sprytu i dobrych pomysłów niż z dużych zasobów finansowych. Pewnego dnia w ich domu pojawia się brat niedawno zmarłego ojca Błażeja. Rozpoczyna się między nimi emocjonalna gra, w której obaj próbują zbliżyć się do prawdy o bliskich osobach. Nagła obecność wujka wytrąca chłopaka z realizacji powziętych celów i zmusza go do zmierzenia się z bolesną przeszłością.


17:00 Spotkanie: Grzegorz Zariczny
po filmie „Proste rzeczy”
Wstęp wolny w miarę dostępności miejsc


18.00 Biały potok, reż. Michał Grzybowski – 79′ FROM POLAND

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Tego zadania podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Wykonywana przez nią praca jest słabo płatna, ale kobieta potrzebuje pieniędzy na utrzymanie swojej rodziny w Polsce. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię… Moja cudowna Wanda to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.


19:25 Spotkanie: Michał Grzybowski
po filmie „Biały potok””
wstęp wolny


20.30 Ballada o białej krowie, reż. Behtash Sanaeeha, Maryam Moghaddam – 105′ ON AIR

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług.


19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny.


Przewrotnie nie będzie to w tym roku bohater ani antybohater. Sięgamy do klasyki kina, perełki gatunku filmowego, jakim jest musical, którego początki datuje się na rok 1927, gdy premierę miał „Śpiewak z jazzbandu”. Podczas tegorocznej edycji będziemy świętować 60-lecie premiery „West Side Story”, filmu, który radosnym i lekkim muzycznym brzmieniem wprowadzi nas w celebrowanie filmowego święta. Nagrodzony aż dziesięcioma Oscarami film przypomni piękno i niezwykłość filmowego musicalu, kiedy taniec jest drogą do wolności a porywająca muzyka, niesamowita choreografia tej luźnej i swobodnej ekranizacji „Romea i Julii” Williama Szekspira poprowadzi nas w wytęsknioną podróż po świecie filmowym.


Strona festiwalu

Bilety i karnety

Bilety na pokazy kinowe i plenerowe dostępne w sprzedaży od wtorku 29 czerwca 2021.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Fundacja Biuro Kultury

Ducha Świętego 2a/2 (II p.)

87-100 Toruń

+48 56 652 20 10

www.tofifest.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Harmonogram do pobrania

tofifest 2021 - program pobierz