Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

19. MFF Tofifest Kujawy i Pomorze | pokazy kinowe

2 lipca

13:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze

 

 

 

 

 

 

 


2 lipca, piątek
pokazy kinowe
sala kameralna CKK Jordanki


13.00 Should the Wind Drop, reż. Nora Martirosyan – 100′ ON AIR


15.00 Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński – 88′ FROM POLAND

Animacja

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.

Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.


16:35 Spotkanie: Mariusz Wilczyński
po filmie „Zabij to i wyjedź z tego miasta
wstęp wolny w miarę dostępności miejsc


17.30 Miasto, reż. Marcin Sauter – 80′ FROM POLAND

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem ― Wielkim, a Profesorem ― twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę ― obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.


18:55 Spotkanie: Marcin Sauter, Karolina Gruszka, Bartłomiej Topa
po filmie „Miasto”
wstęp wolny w miarę dostępności miejsc


20.30 Shiva Baby, reż. Emma Seligman – 77′ ON AIR

Studentka Danielle rozlicza się ze swoim sponsorem i udaje na spotkanie z neurotycznymi rodzicami na żydowskiej sziwie. Liczni krewni, zgromadzeni na uroczystościach żałobnych, nagabują dziewczynę, komentując jej wygląd i brak planów na przyszłość, podczas gdy jej byłą przyjaciółkę Mayę wychwalają za to, że dostała się do szkoły prawniczej. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, gdy na sziwie pojawia się sponsor Danielle, Max, w towarzystwie żony i płaczącego niemowlęcia… Jak skonfrontować się z taką sytuacją?


19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny.


Przewrotnie nie będzie to w tym roku bohater ani antybohater. Sięgamy do klasyki kina, perełki gatunku filmowego, jakim jest musical, którego początki datuje się na rok 1927, gdy premierę miał „Śpiewak z jazzbandu”. Podczas tegorocznej edycji będziemy świętować 60-lecie premiery „West Side Story”, filmu, który radosnym i lekkim muzycznym brzmieniem wprowadzi nas w celebrowanie filmowego święta. Nagrodzony aż dziesięcioma Oscarami film przypomni piękno i niezwykłość filmowego musicalu, kiedy taniec jest drogą do wolności a porywająca muzyka, niesamowita choreografia tej luźnej i swobodnej ekranizacji „Romea i Julii” Williama Szekspira poprowadzi nas w wytęsknioną podróż po świecie filmowym.


Strona festiwalu

Bilety i karnety

Bilety na pokazy kinowe i plenerowe dostępne w sprzedaży od wtorku 29 czerwca 2021.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Fundacja Biuro Kultury

Ducha Świętego 2a/2 (II p.)

87-100 Toruń

+48 56 652 20 10

www.tofifest.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Harmonogram do pobrania

tofifest 2021 - program pobierz