Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

19. MFF Tofifest Kujawy i Pomorze | pokazy kinowe

30 czerwca

13:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze

 

 

 

 

 

 

 


30 czerwca, środa
pokazy kinowe
sala kameralna CKK Jordanki


13.00 Śniegu nigdy nie będzie, reż. Małgorzata Szumowska  – 113′ FROM POLAND


15.30 Beasts, reż. Naël Marandin – 96′ ON AIR

Polska premiera

Constance i jej narzeczony mają nadzieję, że pewnego dnia przejmą podupadającą farmę jej ojca, zmodernizują ją, rozbudują i stworzą z niej wielkie gospodarstwo. Gdy dziewczyna otrzymuje pomoc od wpływowego i charyzmatycznego Sylvaina, szybko się od niego uzależnia. Los pary spoczywa w jego rękach, a gdy zainteresowanie mężczyzny zaczyna wychodzić daleko poza relację zawodową, Constance będzie musiała skonfrontować się z innym rodzajem przemocy… Film Naëla Marandina osadzony jest w świecie surowej, męskiej dominacji, w którym kobieta musi walczyć o szacunek.


19.00 Moja cudowna Wanda, reż. Bettina Oberli – 110′ POKAZ SPECJALNY

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Tego zadania podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Wykonywana przez nią praca jest słabo płatna, ale kobieta potrzebuje pieniędzy na utrzymanie swojej rodziny w Polsce. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię… Moja cudowna Wanda to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.


20:55 Spotkanie: Bettina Oberli, Agnieszka Grochowska
po filmie „Moja cudowna Wanda”


19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny.


Przewrotnie nie będzie to w tym roku bohater ani antybohater. Sięgamy do klasyki kina, perełki gatunku filmowego, jakim jest musical, którego początki datuje się na rok 1927, gdy premierę miał „Śpiewak z jazzbandu”. Podczas tegorocznej edycji będziemy świętować 60-lecie premiery „West Side Story”, filmu, który radosnym i lekkim muzycznym brzmieniem wprowadzi nas w celebrowanie filmowego święta. Nagrodzony aż dziesięcioma Oscarami film przypomni piękno i niezwykłość filmowego musicalu, kiedy taniec jest drogą do wolności a porywająca muzyka, niesamowita choreografia tej luźnej i swobodnej ekranizacji „Romea i Julii” Williama Szekspira poprowadzi nas w wytęsknioną podróż po świecie filmowym.


Strona festiwalu

Bilety i karnety

Bilety na pokazy kinowe i plenerowe dostępne w sprzedaży od wtorku 29 czerwca 2021.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Fundacja Biuro Kultury

Ducha Świętego 2a/2 (II p.)

87-100 Toruń

+48 56 652 20 10

www.tofifest.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Harmonogram do pobrania

Tofifest 2021 - program pobierz