Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Pop Opera – od opery do musicalu

16 marca

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Pop Opera – od opery do musicalu

16.03.2025 r, niedziela

godz. 17:00

Sala Koncertowa


Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo zostanie wzbogacona tanecznie przez naszych artystów i… gościa specjalnego!


Zapraszamy na wspaniały koncert, który momentami będzie przypominał spektakl, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie arie operowe! Podczas koncertu „Pop Opera – Od Opery do Musicalu” publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.: 

“O sole mio” – pieśń neapolitańska

“La donna é mobile” z opery “Rigoletto” (Giuseppe Verdi)

“Nessun Dorma” z opery “Turandot” (Giacomo Puccini)

“Gdybym był bogaczem” z musicalu “Skrzypek na dachu” 

“Shallow” z filmu “A Star is Born” w polskiej wersji językowej!

utwór niespodzianka z musicalu “Upiór w Operze” 

“Libiamo, ne’ lieti calici”z opery “La Traviata” (Giuseppe Verdi)

“Usta milczą dusza śpiewa” z operetki “Wesoła Wdówka” (Franz Lehár)

“Torna surriento” – pieśń neapolitańska 

“On my own” z musicalu “Les Misérables”

aria niespodzianka z “La Bohème” (Giacomo Puccini)

Parla piu piano” z filmu “Ojciec Chrzestny”

“When I’m 64” z repertuaru “The Beatles”

“You raise me up” z repertuaru Josha Grobana

“My Way” z repertuary Franka Sinatry w polskiej wersji językowej!

Dodatkowo przygotowaliśmy “perełki” polskiej muzyki z repertuaru m.in. Fryderyk Chopina, Marka Grechuty, a nawet Krzysztofa Krawczyka!


Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad.


Krzysztof Knapczyk – aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie”oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.


Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę „pod strzechy” – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii operowych oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, „lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.


Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny „Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Kup bilet

Bilety od 89 zł:

  • dostępne online:

biletyna.pl

sklep.ebilet.pl

kupbilecik.pl

Kontakt w sprawie biletów zbiorowych (min.10 biletów): kontakt@krzysztofknapczyk.pl, tel: +48 793-391-767

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.