Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

27. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA

18 września

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

27. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA
18 lipca – 20 września 2020 | Toruń

1920-2020 – 100. rocznica powrotu Polski nad Bałtyk


Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica” przyświeca idea prezentowania dorobku kulturalnego biorących w nim udział wszystkich państw położonych nad Morzem Bałtyckim. Jest on organizowany w Toruniu od 1994 r. W dotychczasowych edycjach imprezy brały udział dziesiątki profesjonalnych zespołów, znakomitych artystów muzyków i plastyków z 10 krajów bałtyckich. Pomysł na festiwal zrodził się na początku lat 90., w momencie odradzania się krajów bałtyckich. Wówczas okazało się, jak mało mieszkańcy tych krajów wiedzą o kulturze sąsiednich narodów, mimo geograficznej bliskości. Festiwal ma to zmienić, dlatego jego kolejne edycje uwzględniały potrzebę prezentacji polskiej publiczności dorobku kulturalnego wszystkich krajów bałtyckich.

Festiwal PROBALTICA w hołdzie Krzysztofowi Pendereckiemu.


Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Elias Dawid Moncado (Niemcy) – skrzypce
Dyrygent: Mirosław Jacek Błaszczyk

18 września 2020 r. godz. 19.00
Sala koncertowa CKK Jordanki


Program wydarzenia związany będzie z dwiema rocznicami: 150. rocznicą urodzin Emila Młynarskiego (wykonana zostanie Symfonia „Polonia” F-dur op. 14) oraz 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena (usłyszymy Koncert D-dur op. 61 na skrzypce i orkiestrę symfoniczną i VIII Symfonia F-dur op. 93).


Organizatorzy

Fundacja Europejskiej Akademii Sztuki
Zespół Kameralny MULTICAMERATA

Festiwale

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.