Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

29. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA

1 maja

18:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

29. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA
1 – 28 maja 2022 | Toruń


Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica” przyświeca idea prezentowania dorobku kulturalnego biorących w nim udział wszystkich państw położonych nad Morzem Bałtyckim. Jest on organizowany w Toruniu od 1994 r. W dotychczasowych edycjach imprezy brały udział dziesiątki profesjonalnych zespołów, znakomitych artystów muzyków i plastyków z 10 krajów bałtyckich. Pomysł na festiwal zrodził się na początku lat 90., w momencie odradzania się krajów bałtyckich. Wówczas okazało się, jak mało mieszkańcy tych krajów wiedzą o kulturze sąsiednich narodów, mimo geograficznej bliskości. Festiwal ma to zmienić, dlatego jego kolejne edycje uwzględniały potrzebę prezentacji polskiej publiczności dorobku kulturalnego wszystkich krajów bałtyckich.Inauguracja Festiwalu

1 maja 2022 r., niedziela
godz. 18:00
Sala Koncertowa


Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Sinfonia Varsovia Polska,
solista Adam Kośmieja – fortepian,
Michał Klauza – dyrygent

W programie:
Stanisław Moniuszko – Uwertura Fantastyczna Bajka
Kazimierz Serocki – Koncert romantyczny na fortepian i orkiestrę,
Beethoven – VII Symfonia A-dur op.92.

Bezpłatne karty wstępu  na koncert w dniu 1 maja br. dostępne w kasie CKK Jordanki w dniach 28, 29 kwietnia 2022 r. (czwartek, piątek) od godz. 13.00 do 19.00 oraz  30 kwietnia 2022 r. w godz. 18:00-19:00.

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.