Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

QYAVY

28 kwietnia

19:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

QYAVY

Jazz-rockowo-kubańska mieszanka wybuchowa.

Sercem i duszą zespołu są komponujący gitarzysta Q-rek (Mateusz Kurek) oraz saksofonista (barytonowy) Jacek Rodziewicz. Do współpracy zaprosili pianistę i klawiszowca Bartka Staszkiewicza, giganta saksofonu (tenorowego) Macieja Sikałę i rodzinę Torresów: perkusjonistę José, perkusistę Tomasza i basistę Filipa.

Q Ya Vy to zespół z wizją, którego siłą jest – poza kunsztem tworzących go muzyków – wielopokoleniowość (najstarszy członek zespołu urodził się w 1958 roku, najmłodszy – w 1990). Wszyscy razem proponują słuchaczowi porcję muzyki utrzymanej w tradycji pobudzającego jazz-rocka z mocnym i wyraźnym elementem latynoskim oraz z dbałością o dyscyplinę wykonawczą. Słowem: grają jazz, ale taki, którego słucha się bez snobizmu i dla czystej przyjemności, imponujący panowaniem nad formą utworów i dyscypliną solistów.

Zespół tworzą:

Q-rek – gitara

Jacek Rodziewicz – saksofon barytonowy

Maciej Sikała – saksofon tenorowy, członek legendarnego zespołu Miłość

Bartek Staszkiewicz – instrumenty klawiszowe

Filip Torres – gitara basowa

Tomek Torres – perkusja

José Torres – instrumenty perkusyjne

 

Debiutancki album zespołu dostępny jest na CD, MP3 i we wszystkich serwisach streamingowych (https://kayax.lnk.to/QYAVY)

FACEBOOK

Teledyski:

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.