Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Raz, Dwa, Trzy symfonicznie | Nova Muzyka i Architektura

26 czerwca

18:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Koncert odbywa się w ramach
24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” oraz 
Święta Miasta Torunia.Wystąpią:

Zespół Raz, Dwa, Trzy w składzie:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gościnnie : Tadek Kulas – trąbka
Hubert Kowalski – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
prowadzenie – Przemysław Draheim

W programie: Pod niebem pełnym cudów, Nikt nikogo ( I tak warto żyć ), W wielkim mieście, Amulet, Trudno nie wierzyć w nic, Jutro możemy być szczęśliwi, Nazywaj rzeczy po imieniu, Dalej niż sięga myśl, Skąd przybywasz, Już, Zgodnie z planem, Tylko we mgle błądzi człowiek, To wszystko co niezrozumiałe.

W koncercie nie jest przewidziana przerwa.


Zespół Raz Dwa Trzy należy do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyki od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertuja nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzą 30 lecie swojego istnienia.

Hubert Kowalski – kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Fascynacja muzyką dawną zaowocowała współpracą z lutnistą Antonim Pilchem i zespołem Bractwo Lutni. Jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w ramach tego zespołu to połączenie muzyki wokalnej XVI i XVII w. z improwizacją jazzową, której podjął się Tomasz Stańko. W latach 2003 – 2013 współpracował z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, z którym śpiewał pod batutą najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów. Jest liderem grupy Tylko Ty składającej się z szczególnie uzdolnionych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrania Hymnu ŚDM – Kraków 2016. Jest dyrygentem i pomysłodawcą Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry zbudowanej ze studentów i absolwentów polskich Akademii Muzycznych oraz studentów muzycznych konserwatoriów – Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających na Łotwie, Litwie, w Białorusi i Ukrainie.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Szczegóły wydarzenia będą aktualizowane na bieżąco.

Kup Bilet

Bilety w cenie: 40 zł

Do nabycia online:

oraz stacjonarnie:

  • Kasa TOS w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79
    godziny otwarcia:
    czwartek – sobota,
    w godz.: 13:00-19:00.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.