Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

SHEN YUN

11 marca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

SHEN YUN
Chiny sprzed komunizmu

11 marca 2024, poniedziałek

godz. 19:00

Sala Koncertowa


Piękno tańczących boskich istot

Rozbrzmiewa gong, kurtyna się podnosi a Twoim oczom ukazuje się niebiańska scena. Z morza kłębiastych chmur wyłaniają się niebiańskie panny. Mongołowie jadą konno przez stepy tak rozległe jak niebo. Ożywają klasyczne historie o miłości i smutkach, o radosnych i bohaterskich czynach. Będziesz zaskoczony, jak żywa, ekscytująca i głęboka może być chińska kultura klasyczna.


„Eksplozja kolorów i dźwięków… Chińska kultura w swoim najpełniejszym kwiecie”. – Charlotte Observer

Boska kultura – utracona

Poprzez zapierający dech w piersiach taniec i muzykę, artyści Shen Yun opowiadają o czasach, kiedy boskie istoty stąpały po ziemi, pozostawiając po sobie kulturę, która inspirowała kolejne pokolenia. Starożytna chińska mądrość, przesiąknięta buddyjską i taoistyczną duchowością i wartościami, dała początek wszystkiemu, od innowacji w medycynie po operę, taniec, architekturę, a nawet sztuki walki. Jednak po dziesięcioleciach rządów komunistycznych wiele z tej inspirowanej przez Boga kultury zostało zniszczonych lub zapomnianych.


Odrodzenie 5000 lat cywilizacji

Shen Yun to wspaniałe artystyczne przebudzenie i uświetnienie bogatego dziedzictwa kulturowego Chin.

Każdy spektakl składa się z około 20 utworów, szybko przechodzących z jednej legendy czy regionu lub dynastii do następnej. Tematyka obejmuje zarówno subtelną elegancję dam dworu z okresu Tang, jak i bohaterstwo walecznych generałów na polu bitwy, ponadczasowe dzieła filozoficzne Laozi oraz spektakularne sceny z magicznych krain. Niektóre utwory poruszają również temat współczesnych Chin, rzucając światło na ucisk, jakiego doświadcza wielu ludzi za swoje przekonania religijne, takie jak Falun Dafa. Te opowieści o odwadze są często tym, co widzowie uważają za najbardziej wzruszające i podnoszące na duchu.


 

Dzieła Shen Yun przekazują niezwykłą głębię i bogactwo prawdziwej chińskiej kultury, a także przywracają do życia na scenie wspaniałość pięciu tysięcy lat cywilizacji.

Kup bilet

Bilety:

600 zł, 500 zł, 430 zł, 390 zł, 350 zł

Do nabycia online na:

oraz stacjonarnie w:

  • kasie biletowej w CKK Jordanki. Kasa czynna w czwartki i piątki w godz.: 13:00-19:00.

 

Organizator:

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa

Infolinia: +48 502 602 668

shenyun.com

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.