Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Song of Songs Festival 2019 – 1. dzień

19 lipca

18:00

| Scena Plenerowa

dodaj do swojego kalendarza

SONG OF SONGS FESTIVAL 2019

SONG OF SONGS FESTIVAL to Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbywa się w Toruniu od 1998 roku i jest jedną największych w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy. Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynikają z przekonania, że w dzisiejszej Europie, przeżywającej kryzys tożsamości, można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdują wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. SONG OF SONGS FESTIVAL powrócił na muzyczną mapę wydarzeń kulturalnych w 2017 roku, po siedmioletniej przerwie. Chcemy, aby nowy rozdział, zapoczątkowany dwa lata temu, był także otwarciem na szersze zjawiska na scenie muzycznej, dlatego zapraszamy do współpracy nie tylko artystów ściśle związanych ze sceną chrześcijańską, ale także innych popularnych wykonawców, którym bliskie są idee stojące za SONG OF SONGS.

To muzyczne spotkanie nieprzypadkowo odbywa się w mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Toruń od kilku stuleci ma szczególnie sprzyjający klimat do spotkań o charakterze ekumenicznym. Wystarczy wspomnieć słynne na całą ówczesną Europę Colloquium Charitativum z 1645 roku, braterskie spotkanie – jak je nazwano – które było pierwszym po reformacji dialogiem katolików i protestantów w celu poszukiwania pokoju i zbliżenia między dwoma Kościołami, już podzielonymi. Dążenie do jedności – Europy, Kościoła i ludzi w ogóle jest wyzwaniem dla podzielonego świata. Muzyka podejmuje rolę integrującą, ale również, poprzez swoją różnorodność, pozwala dostrzec i uszanować różnice.

Historia SONG OF SONGS FESTIVAL od samego początku związana jest z Toruniem. Pierwotnie w malowniczych gotyckich murach toruńskiej starówki, a od 2017 roku na scenie plenerowej nowoczesnego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, Miasto Kopernika otwiera się na festiwalową publiczność i artystów.

W tym roku na Festiwalu zobaczymy takich artystów, jak: 2TM2,3, 2TM2,3, Dagadana, Gospel Rain, Natalia Niemen, Olga Szomańska, Magda Anioł, Adam Strug, Darek Malejonek Hyperhemon, Anastasis, rodzina Pospieszalskich, czy Beata Bednarz, która na scenie świętować będzie swój jubileusz.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

SOS Music

56 6521016

www.sosmusic.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.