Chopin meets The Beatles to szczególny koncert stanowiący potwierdzenie tezy, że geniusz niejedno ma imię, a zderzenie się ze sobą dwóch pasjonujących, choć niezwykle odmiennych światów, może stać się początkiem nowej, inspirującej podróży w głąb osobistych gustów muzycznych. Wierzymy, że za sprawą Wojciecha Waleczka, utalentowanego pianisty, odkryją Państwo, jak zróżnicowanym tworzywem może być muzyka, i jak kreatywność artysty potrafi stworzyć dzieła, których sława jest w stanie przeżyć ich twórcę. Serdecznie zapraszamy na wieczorny koncert z muzyką Fryderyka Chopina i zespołu The Beatles!

Wydarzenie składa się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich zostaną wykonane zróżnicowane utwory wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Na pewno wysłuchamy słynnych Chopinowskich Wariacji brillante: zręcznych formalnie utworów stanowiących popis wirtuozerskich umiejętności artysty. Pojawi się również Romance z I Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 ze swoją płynną melodyką, który doskonale łączy w sobie błyskotliwość gry i romantyczny pierwiastek, tak charakterystyczne cechy niepowtarzalnego stylu kompozytora. W programie pojawią się również Trzy walce – z pewnością słuchacze zachwycą się kreatywnością Chopina, który każdemu ze swoich walców nadał bardzo indywidualny ryt. Nie zabraknie również słynnych pieśni kompozytora skomponowanych do słów utworów poetów polskiego romantyzmu, ze szczególnym naciskiem na twórczość Stefana Witwickiego. Melomani z pewnością docenią takie dzieła jak Wiosna, Hulanka i Pierścień.

Druga część koncertu koncentruje się na muzyce rozrywkowej i składa się z wielkich przebojów zespołu The Beatles – najsłynniejszego brytyjskiego zespołu rockowego wszechczasów w aranżacji Kamila Pawłowskiego na fortepian. W repertuarze przewidziane są kultowe utwory muzyków, takie jak: Hey Jude, Yesterday, She loves you, czy Imagine. Jest to prawdziwy hołd złożony legendarnej grupie muzycznej, która doprowadziła do zrewolucjonizowania muzyki popularnej i podniesienia jej do rangi prawdziwego dzieła sztuki. Jednocześnie Beatlesi cenili sobie eksperyment, sprawnie łącząc rockowe wykonanie z elementami muzyki klasycznej, country, popu czy folku. Eksperymentatorskie nastawienie, innowacyjność brzmienia i bogata muzyczna wyobraźnia twórców sprawiają, że utwory te do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością ogromnej rzeszy fanów.