Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Symfoniczna wiosna marzeń

22 marca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Wystąpią:
Paulius Andersson – fortepian (Litwa) – Nagroda przyznana na XIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” organizowanym przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury. 
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Nikolay Lalov – dyrygent (Portugalia)

W programie:
B. Santos – Abertura Sinfonica No. 3 op. 21
E. Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
F. Delius – Idylle Printemps; Summer Night on the River
W. A. Mozart – 38 Symfonia D-dur „Praska”

Paulius Andersson

Zwycięzca ponad 14 międzynarodowych konkursów w całej Europie, Paulius Andersson urodził się w 1995 roku w Wilnie na Litwie. Był otoczony muzyką od pierwszego dnia narodzin – pochodzi z rodziny znanych muzyków od pokoleń (jego matka Alexandra Zvirblyte a jego babcia Veronika Vitaite to uznani pianiści i profesorowie, a także jego dziadek – dyrygent – Vytautas Žvirblis). Obecnie Paulius uczy się w Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru u prof. Z. Ibelhauptas. Od jesieni 2016 roku uczęszcza na Uniwersytet im. Roberta Schumanna w Dusseldorfie u prof. Paolo Giacometti. Co roku Paulius zapraszany jest do Polski, Słowacji i Ukrainy gdzie grał koncerty m.in. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Lwowską Orkiestrą Kameralną „AKADEMIA”. W roku 2012 miał swój pierwszy debiut w Stanach Zjednoczonych. Paulius jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów m.in. „Konzerteum” w Atenach, „Musica classica” w Moskwie, „Art of XXI century” w  Kijowie, „Music without limits” na Litwie, Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” na którym w 2011 otrzymał nagrodę „Złotego Parnasa”.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne to unikatowy projekt edukacyjny, który rokrocznie odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego ujawniają się młodzi pianiści obdarzeni niezwykłym talentem, którzy mają okazję skorzystać z wiedzy i doświadczeń pianistycznych autorytetów. Nagroda została przyznana przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną jako prestiżowe wyróżnienie dla jednych z najlepszych pianistów młodego pokolenia, którzy brali udział w XIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym.

WSPÓŁPRACA:

Kup bilet

Bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy

Bilety do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wt-sb, godz. 13:00-19:00)

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.