Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

The best of Karl Jenkins – Symphonic Adiemus

2 lipca

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Wydarzenie odbywa się w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” / Toruń, Kujawsko-Pomorskie 2023 oraz w ramach projektu „Kujawy + Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”

2 lipca 2023, niedziela
godz. 17:00
Sala Koncertowa

To będzie niezapomniany wieczór dla wielbicieli muzycznych eksperymentów! Motywem przewodnim koncertu stanie się niecodzienny, lecz doskonale znany wielu melomanom projekt, Adiemus, którego głównym inicjatorem jest K. Jenkins – słynny, kultowy w wielu kręgach walijski kompozytor. Ten unikatowy pomysł narodził się w 1995 roku i od samego początku wyraźnie nawiązywał do nurtu new ageAdiemus wyrósł z ambitnej próby połączenia muzyki etnicznej, ze szczególnym naciskiem na sekcje perkusyjne, z długoletnią tradycją europejskiej muzyki poważnej. Projekt charakteryzują liczne, innowacyjne rozwiązania, m.in. chór śpiewający słowa w nieznanym, wymyślonym przez kompozytora języku. Owocem wielkiej popularności przedsięwzięcia stała się orkiestracja najwybitniejszych utworów i wprowadzenie mieszanych głosów chóralnych, co umożliwiło uczynienie ze śmiałego projektu wielkiego artystycznego widowiska gromadzącego ogromną publiczność na scenach całego świata.

Wystąpią:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Chór Astrolabium (przygotowanie chóru – Kinga Litowska)
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego (przygotowanie chóru – Irina Bogdanovich)
Dainius Pavilionis (Litwa) – dyrygent
Aneta Derkowska – prowadzenie

W programie:

K. Jenkins – Symphonic Adiemus

 

 


Kup bilet

Bilety w cenie 60 zł,

  • dostępne online:

biletytos.pl

  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.