Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

The Great Gatsby Ballet

23 października

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

The Great Gatsby Ballet

23 października 2024

godz. 19:00

Sala Koncertowa


Połączenie klasycznej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda i choreografii Dwight Rhoden to prawdziwa gratka dla miłośników baletu.
Historia spektaklu rozpoczęła się w 2014 roku na scenie Pałacu Ukraińskiego w Kijowie. Od tego czasu The Great Gatsby Ballet był prezentowany w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Genewie, Paryżu, Madrycie, Tel Awiwie i innych miastach, stając się najbardziej udanym baletem w historii Ukrainy.
Wśród twórców The Great Gatsby Ballet znajduje się wiele znanych nazwisk. Dwight Rhoden jest jednym z najbardziej rozchwytywanych choreografów naszych czasów, według New York Times, i założycielem renomowanego zespołu baletowego Complexions Contemporary Ballet.
Tancerze wychodzą na scenę w kostiumach słynnej ukraińskiej marki FROLOV, która stworzyła między innymi sukienkę Beyonce na jej recital. Przezroczyste tkaniny, kamienie i ręczne hafty zostały wykorzystane do podkreślenia wdzięku postaci w The Great Gatsby Ballet.
Spektakl w jak największym stopniu oddaje atmosferę Ameryki lat 20, opisaną w powieści Fitzgeralda: okres Art Deco i wyrafinowanych przyjęć z rzekami szampana. Jeśli więc zawsze chciałeś rzucić okiem na burzliwe lata dwudzieste, The Great Gatsby Ballet jest idealnym rozwiązaniem.

 

 

 

Kup bilet

Bilety od 199 zł

dostępne na:

www.gatsby-ballet.com

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.