Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

The Ukrainian Ballet of Peace – ODWOŁANY

19 lutego

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

KOMUNIKAT OD ORGANIZATORA:

Spektakl baletowy „Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Ukrainian Ballet of Peace zaplanowany na 19 lutego 2024 w CKK Jordanki w Toruniu nie odbędzie się. Organizator skontaktował się ze wszystkimi klientami wysyłając informacje na adresy e-mail, za pomocą których dokonano zakupu biletów. W przypadku zwrotu biletów, prosimy kierować się bezpośrednio do Bilet Serwis na adres info@biletserwis.pl lub za pomocą formularza https://biletserwis.pl/formularz-kontaktowy/. Osoby ubiegające się o zwrot, prosimy o przesłanie biletów i dokumentu zakupu, przyśpieszy to weryfikację.

 

19 lutego 2024, poniedziałek
godz. 19:00
Sala Koncertowa


Ukraiński balet. Najlepsi tancerze świata wystąpią w Polsce!


Romantyczna miłość księcia Zygfryda i księżniczki Odetty ponownie zagości w Polsce. „Jezioro łabędzie” – najbardziej znane i lubiane dzieło baletowe na świecie do muzyki Piotra Czajkowskiego przedstawione zostanie przez The Ukrainian Ballet of Peace, w ramach którego występują czołowi tancerze świata. Na spektakle w Poznaniu, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Toruniu zaprasza agencja Prestige MJM. Bilety dostępne na biletserwis.pl.


Ukraina i każda gałąź życia tego kraju przeżywa olbrzymie trudności w związku z przedłużającą się wojną. Naród się nie poddaje, a tam, gdzie to możliwe, niesie przesłanie pokoju. Tak jest też obecnie z Ukrainian Ballet of Peace. Oklaskiwani na całym świecie artyści na każdym spektaklu przypominają o agresji Rosji, wnosząc na końcowe brawa niebiesko-żółtą flagę na znak solidarności z walczącymi rodakami. To szczególny moment na koniec przedstawienia, a chwili tej towarzyszą nie tylko owacje na stojąco, ale także ogromne wzruszenie. Takie same emocje udzielą się zapewne polskiej publiczności, podczas trasy baletu ukraińskiego, który zaprezentuje się przed widzami w naszym kraju już w lutym 2024 roku.

Magiczne połączenie dramatu i tragedii oraz odwiecznej walki dobra ze złem – to historia opowiedziana tańcem w najsłynniejszym przedstawieniu baletowym świata „Jeziorze łabędzim”. Opowieść rozgrywa się w pełnej świetności pałacowej sali balowej oraz nad jeziorem oświetlonym przez księżyc, po którym w idealnym szyku szybują łabędzie.

Dzięki pięknym kostiumom, wspaniałej scenografii i dekoracji ten klasyczny balet ożyje ponownie. Do tego charakterystyczna i dobrze znana muzyka Piotra Czajkowskiego sprawi, że spektakle będą magiczne.

The Ukrainian Ballet of Peace założony został w 2006 roku w czarnomorskim mieście Odessa przez Władimira Troszenkę. Grupa natychmiast otrzymała zaproszenie do wystawienia „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego w najbardziej prestiżowych teatrach w Stanach Zjednoczonych. Od tego momentu zespół brał udział w międzynarodowych trasach koncertowych po USA i Kanadzie, a także w Europie i Azji. Do lutego 2022 roku tancerze z powodzeniem występowali także w swojej ojczyźnie. Ostatnio odbyli trasę po Irlandii, która okazała się ogromnym sukcesem.

Ukraiński balet wystawiał inscenizacje nie tylko „Jeziora łabędziego”, ale także „Śpiącej królewny” Czajkowskiego, „Carmen” Bizeta i „Romea i Julii” Prokofiewa, a także kilka innych współczesnych baletów.

Kostiumy i scenografie są wykonywane ręcznie przez najlepszych mistrzów , a repertuar The Ukrainian Ballet of Peace to kontynuacja i dziedzictwo doświadczeń największych mistrzów baletu na świecie, takich jak Natalia Makarowa, Rudolf Nurejew czy Michaił Barysznikow.

The Ukrainian Ballet of Peace jest grupą składającą się z trzydziestu jeden tancerzy ukraińskich, dwóch tancerzy z Czech i jednego tancerza włoskiego, wraz z ekipą techniczno-wspierającą, która w całości pochodzi z Ukrainy. W podwójną rolę Odetty i Odylii wciela się Olga Kifyak, która jest pierwszą solistką The Ukrainian Ballet of Peace. Zdobyła wiele nagród na całym świecie i jest znana ze swojej niesamowitej pracy nóg i pełnych wdzięku ruchów. Artystyczne kierownictwo nad zespołem sprawuje Aleksandra Fedorina, wielokrotnie nagradzana za wkład w rozwój narodowego baletu Ukrainy.

Od lat największe uznanie publiczności, która przychodzi na spektakle ukraińskiego baletu, wzbudza właśnie inscenizacja „Jeziora łabędziego”. W dniach 12–19 lutego 2024 roku to ponadczasowe przedstawienie zostanie wystawione na siedmiu scenach polskich miast:

  • 12 lutego – Sala Ziemi Poznań Congress Center
  • 13 lutego – Hala Stulecia, Wrocław
  • 14 lutego – Arena Ostrów, Ostrów Wielkopolski
  • 15 lutego – Centrum Kongresowe ICE Kraków
  • 17 lutego – Klub Wytwórnia, Łódź
  • 18 lutego – Centrum Spotkania Kultur, Lublin
  • 19 lutego – CKK Jordanki, Toruń

Bilety można nabywać od 5 kwietnia, godz. 10:00 za pośrednictwem strony www.biletserwis.pl. Organizatorem trasy baletowej jest agencja Prestige MJM.

Kup bilet

Bilety od 205 do 315 zł

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Prestige MJM Sp. z o.o. Sp. K

ul. Poznańska 72

63-400 Ostrów Wielkopolski

+48 62 734 62 61

www.prestigemjm.com

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.