Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

[ODWOŁANA] Gala Zamknięcia MFF Tofifest.

24 października

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza
OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA

Szanowni Państwo, Drogie Widzki i Widzowie,

18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze po raz pierwszy w historii odbywa się w wersji hybrydowej. Jesteśmy zaskoczeni popularnością edycji online, która przyciągnęła widzów z całego kraju i jak zawsze dziękujemy za obecność na projekcjach stacjonarnych naszej wiernej toruńskiej publiczności.

Od dnia otwarcia tegorocznej edycji z uwagą obserwujemy zmieniającą się dynamicznie sytuację epidemiologiczną. Stąd w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo artystek i artystów i naszej publiczności podjęliśmy trudną decyzję, że nie odbędzie się w tym roku Gala Zakończenia Festiwalu w wersji tradycyjnej. A koncert będący autorskim projektem Pauliny Przybysz pt. „Music. The Superpower”, który miał wieńczyć tegoroczny Festiwal, odbędzie się w przyszłym roku.

Gala Zakończenia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w wersji online, która wszystkim naszym Widzom, Przyjaciołom, Mecenasom, Sponsorom i Partnerom w bezpieczny sposób pozwoli celebrować zakończenie 18. edycji festiwalu.

Już w sobotę, 24 października o godzinie 19.00 poznamy laureatów konkursów On Air, Shortcut i From Poland, i naszych nagród specjalnych Złotych Aniołów za Niepokorność Twórczą, Nagrody Prezydenta Miasta Torunia — Flisaka oraz Złotego Anioła Bella Women dla wybitnej polskiej reżyserki. Nie zabraknie też niespodzianek. Spędźcie sobotni wieczór z Tofifest, niezależnie od tego, w której części kraju przebywacie!

Gala Zakończenia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze będzie dostępna online na naszym profilu facebookowym oraz na stronie tofifest.pl.


Paulina Przybysz wydobędzie supersiłę muzyki na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Galę zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze uświetni autorski koncert jednej z najciekawszych współczesnych artystek sceny muzycznej, Pauliny Przybysz. Jej „Music. The Superpower” to hołd oddany kinu i artystom. Ze sceny na Jordankach usłyszymy utwory takich wykonawców jak Etta James, John Lennon czy Joy Division. W wykonaniu niektórych wspomoże ją gość specjalny – wybitny wokalista Stanisław Soyka.
Paulina Przybysz obdarzona jest wyjątkową rozpoznawalną barwą głosu, a jej zainteresowania muzyczne wykraczają daleko poza przyjęte w Polsce standardy. Artystka od lat popularyzuje r’n’b i soul, od których zaczynała w zespole Sistars, założonym wspólnie z siostrą Natalią. Ich kawałki „Spadaj”, „Synu”, „Skąd ja cię mam” czy „Freedom” przysporzyły im popularności, a także nagród i wyróżnień.
W swojej solowej działalności Paulina Przybysz kontynuuje swoją drogę twórczą, uzupełniając ją o nowe obszary – hip-hop, rap czy muzykę filmową. Wyjątkowy koncert „Music. The Superpower”, przygotowany specjalnie na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, pokaże, z jak wszechstronną artystką mamy do czynienia. Dla Pauliny Przybysz będzie on również szansą podzielenia się z odbiorcami swoją filozofią życiową i refleksjami na temat sztuki i roli artysty we współczesnym świecie.
Artyści, którzy potrafią swoją muzyką wyzwalać endorfiny, łzy, dreszcze i podniecenie, ale też nieść poglądy i historie, mają w rękach wielką moc. Niczym herosi wychodzą na scenę, żeby brzmieniem, słowem i emocjonalną frazą uratować nas od przyziemności. Rzecz w tym, że kiedy światła gasną i zdejmują kostium superbohaterów, ich życie weryfikuje, czy zrealizowane marzenia bezwzględnie przynoszą spełnienie i szczęście. Świat filmu obdarował nas wieloma niesamowitymi obrazami historii z życia naszych idolimówi Paulina Przybysz.Chcę, żebyście słuchali Państwo koncertu uwrażliwieni nie tylko na piosenkę, ale na artystę z krwi i kości – dodaje.

Koncert odbędzie się 24 października o godz. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu po gali zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia na stronie www.bilety.tofifest.pl. W sprzedaży od 6 października.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października jak zawsze w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni: MFF Tofifiest będzie jak co roku wielką ucztą dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.

 

 

Kup Bilet

Bilety w cenie 60 zł do nabycia na stronie www.bilety.tofifest.pl.

W sprzedaży od 6 października!

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Fundacja Biuro Kultury

Ducha Świętego 2a/2 (II p.)

87-100 Toruń

+48 56 652 20 10

www.tofifest.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.