Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

URSZULA DUDZIAK & RODZIEWICZ QUARTET | Międzynarodowy Dzień Jazzu

30 kwietnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

URSZULA DUDZIAK & RODZIEWICZ QUARTET

Międzynarodowy Dzień Jazzu

30 kwietnia 2024, wtorek
godz. 19:00
Sala Koncertowa


Takiej Uli jeszcze nie słyszeliście! Premierowy koncert nowej jazzowo-elektronicznej odsłony Uli!
W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu w Toruniu czeka nas wyjątkowe wydarzenie!


Jako pierwsi zobaczymy i usłyszymy specjalnie na tę okazję powołany zespół RODZIEWICZ & DUDZIAK, złożony z gwiazd polskiego jazzu i światowej gwiazdy – Urszuli Dudziak. Będzie to premierowe wykonanie na nowo zaaranżowanych utworów Jacka Rodziewicza i utworów z repertuaru Urszuli Dudziak. Przed koncertem zapraszamy na inspirującą rozmowę z Urszulą Dudziak, która obiecała: „wyśpiewam Wam wszystko!” Energetyczna Magic Lady spotka się z dwoma niezwykłymi dżentelmenami: kultowym dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem i wielką osobowością jazzu światowego Tomaszem Tłuczkiewiczem.


KOGO ZOBACZYMY I POSŁUCHAMY?

URSZULA DUDZIAK dzieliła scenę z Komedą, Urbaniakiem, Makowiczem potem z Gillem Evansem, Archie’m Sheppem, Florą Purim, Stingiem i Bobbym McFerrinem, słowem – z kimkolwiek chciała. New York Times w 1976 r., a Los Angeles Times 3 lata później uznały ją za Wokalistkę Roku. To wtedy światowe listy przebojów podbiła jej Papaya, która po 30 latach wróciła na nie na Filipinach, w Azji i w Ameryce Pd. Niewielu naszych rodaków ma na świecie takie referencje. To oscarowo-noblowska liga. Magic Lady w zeszłym roku świętowała piękny jubileusz 80 urodzin. Jest uosobieniem pogody ducha i radości życia, ikoną urody, zdrowia i pozytywnej postawy życiowej. Jest „Artystką dla Pokoju” UNESCO. Prawdziwy dar losu dla wszystkich, którzy podziwiają jej talent, a najbardziej dla tych, którzy mają szczęście spotkać ją osobiście.
JACEK RODZIEWICZ kompozytor i saksofonista barytonowy. Grał w Republice, Kulcie, Atrakcyjnym Kazimierzu i QYAVY, aż w końcu stworzył swój wymarzony zespół. Obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków i publiczności magazynu Jazz Forum.
STEVE NASH producent muzyczny, pianista, DJ, remixer i kompozytor. 3-krotny mistrz świata DJ-ów IDA, aktualny mistrz świata finger drummingu. Brał udział w projekcie Męskie Granie. Jest twórcą projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który łączy orkiestrę symfoniczną z turntablismem.
MACIEJ SIKAŁA saksofonista tenorowy i sopranowy, dr hab., wykładowca w AM w Bydgoszczy i Gdańsku. Lider swoich zespołów (Septet, Trio). Nagrał ponad 60 płyt jazzowych, w tym 6 pod swoim nazwiskiem. Od dwudziestu kilku lat, według magazynu Jazz Forum, najlepszy saksofonista tenorowy w Polsce. Członek legendarnego zespołu MIŁOŚĆ.
MARCIN GAWDZIS trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Obecnie kierownik Katedry Jazzu w AM w Bydgoszczy. Nagrał ponad 40 płyt różnych wykonawców. Stale współpracuje z czołowymi postaciami świata jazzu. W 2014r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku.
PIOTR METZ dziennikarz muzyczny, jeden z założycieli i dyrektor muzyczny radia RMF FM, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia, redaktor naczelny miesięcznika „Machina”, dyrektor artystyczny Sopot Festival. Przez lata związany także z MTV Polska i wieloma rozgłośniami radiowymi m.in. Radiem Kraków, Radiostacją, Dwójką i Radiem Opole.
TOMASZ TŁUCZKIEWICZ wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i dyrektor kultowych festiwali Jazz Jamboree i Jazz nad Odrą, autor muzycznych audycji radiowych i telewizyjnych (min. „Trzy kwadranse jazzu”, „W Tonacji Trójki”, „Czas na jazz”). Był wiceprzewodniczącym The International Jazz Federation. Bohater filmu „EASY RIDER” w reż. Grzegorza Brzozowicza

Serdecznie zapraszamy!

Kup bilet

Bilety: 80 | 100 zł

do nabycia online:

biletyna.pl

eventim.pl

oraz stacjonarnie w:

  • kasie biletowej w CKK Jordanki. Kasa czynna w czwartki i piątki w godz.: 13:00-19:00

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

+48 56 643 19 20

jordanki.torun.pl

Zobacz także

19:00 | Sala Koncertowa

Spięty – koncert z nową płytą!

19:00 | Sala Kameralna

Jean-Marx Santel

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Regulamin

Regulamin wydarzeń organizowanych przez CKK JORDANKI pobierz