Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Verdi Gala. Prolog koncertowy

26 września

16:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Verdi Gala. Prolog koncertowy

Spotkanie wprowadzające do koncertu z okazji 120. rocznicy śmierci
G. Verdiego

26 września 2021 r., niedziela
godz. 16:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki


Wszystkich Melomanów, którzy zakupili bilet na koncert Verdi Gala zapraszamy na spotkanie wprowadzające do koncertu, które rozpocznie się o godzinie 16:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki.
Poprowadzi je Jerzy Snakowski. Podczas spotkania przybliżone zostaną m.in. historie i okoliczności powstawania dzieł, które następnie usłyszymy w wykonaniu solistów – Gabrieli Gołaszewskiej i Piotra Buszewskiego oraz zespołu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą maestro Adama Banaszaka.


Do udziału w spotkaniu uprawnia bilet na koncert.
Czas trwania ok. 30 minut.


Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Wielcy kompozytorzy – wielkie jubileusze”

Wielcy kompozytorzy – wielkie jubileusze to projekt, którego ideą jest uczczenie pamięci artystów obchodzących ważne rocznice w 2021 r. W ramach zadania odbędzie się 12 wydarzeń, w tym: koncerty symfoniczne, kameralne, recitale, wystawa plakatów, projekcja filmowa oraz wykład. Projekt odwołuje się do następujących rocznic:  280. rocznicy śmierci A. Vivaldiego, 100. rocznicy śmierci C. Saint-Saënsa, 50. rocznicy śmierci I. Strawińskiego, 120. rocznicy śmierci G. Verdiego, 230. rocznicy śmierci W. A. Mozarta, 110. rocznicy śmierci G. Mahlera oraz 100. rocznicy śmierci W. Żeleńskiego. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni wybitni artyści (Marek Tomaszewski, Krzysztof Książek, Piotr Buszewski, Piotr Sałajczyk), a także młodzi laureaci nagród w konkursach, studenci akademii muzycznych oraz uczniowie.


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.


Kup bilet

Bilety: 40-50 zł

  • online
  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Zobacz także

17:00 | Sala Koncertowa

Verdi Gala

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.