Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Viva Italia! Paganini, Rossini, Mendelssohn [ODWOŁANY]

3 kwietnia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

KOMUNIKAT


Szanowni Państwo,

informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, zważywszy na aktualnie trwające w kraju czynności związane z walką z koronawirusem SARS-COV-2, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności koncertowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej łącznie do dnia 3 kwietnia 2020 r.

Tym samym odwołany został koncert  Viva Italia! Paganini, Rossini, Mendelssohn w dniu 03.04.2020 r .

Zwroty za bilety zakupione online zostaną zrealizowane automatycznie, dla wszystkich Klientów.
Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych,
do 31 dni.

Bilety zakupione w kasie biletowej można będzie zwracać wyłącznie w kasie CKK Jordanki od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2020 od wtorku do soboty w godz. 13-19.
Wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.

W sprawie kolejnych koncertów kwietniowych, możliwości zakupu biletów oraz dokonywania rezerwacji będziemy informować Państwa na bieżąco, w zależności
od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja w kraju.

Przepraszamy za związane z tą sytuacją niedogodności oraz zaistniałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna


 

Wystąpią:
Robert Łaguniak – skrzypce
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
D. Pavilionis – dyrygent

Muzyka Paganiniego zachwyca do dziś. Był wirtuozem skrzypiec. Technikę gry miał opanowaną do perfekcji. Jego fenomen tłumaczono nawet wklęsłym obojczykiem oraz „pajęczymi palcami”, gdyż jego talent był niepojęty. Zaprezentowanie utworów takiego artysty wymaga doskonałej techniki, którą z pewnością ma Robert Łaguniak oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Włoszka w Algierze to humorystyczna opera buffa, chociaż zawiera również elementy opera seria. Rossini w tym utworze wykazał się zmysłem muzycznego karykaturzysty. Wykorzystał też ciekawy efekt groteskowych skoków melodii. Jego łatwość w komponowaniu wywoływała podziw i zazdrość. W ciągu kilka dni tworzył wyjątkowe utwory, które porywały tłumy.

Felix Mendelssohn swoim talentem zachwycał już jako dziecko, pierwsze kroki kompozytorskie stawiał mając kilka lat. Jako piętnastolatek napisał uwerturę Snu nocy letniej Szekspira, której później dopisana część Marsz weselny przyniosła mu sławę. Inspirację czerpał z licznych podróży, stąd IV Symfonia A-dur op. 90  nazywana jest włoską. Składa się z czterech części. Pierwsza jest radosna, kolejna-  pełna kolorytu, trzecia jest menuetem z trio, a końcowa-  zawiera elementy muzyki tanecznej.

Odpowiedni rytm całemu koncertowi nada Dainius Pavilionis, który będzie dyrygował tego wieczoru.

W programie:
N. Paganini – I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6
G. Rossini – Uwertura do opery Włoszka w Algierze
F. Mendelssohn – IV Symfonia A-dur op. 90 „Włoska”

Bilet na ten koncert dostępny w ramach Vouchera – biletu prezentowego. Szczegóły

 

Kup bilet

Bilety w cenie:
30 zł (ulgowy)
40 zł (normalny)

Do nabycia online:

oraz stacjonarnie:

  • Kasa TOS w CKK Jordanki, Toruń, Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79
    Godziny otwarcia: wt-sb, 13:00-19:00

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.