Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

[ONLINE] Viva Vivaldi! Koncert z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych

11 kwietnia

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Viva Vivaldi!
Koncert z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych


Koncert emitowany będzie na kanale YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w dwóch częściach, w terminach:

17.04.2021r. – Vivaldi & Chopin – Koncert z uczniami ZSM #1
24.04.2021r. – Weber & Beethoven – Koncert z uczniami ZSM #2


Zwroty za bilety zakupione online zostaną zrealizowane automatycznie, dla wszystkich Klientów. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Bilety zakupione w kasie biletowej można będzie zwracać wyłącznie w kasie CKK Jordanki czynnej w miesiącu kwietniu, raz w tygodniu, w piątki,
w godz. 13:00-19:00.


Wystąpią:

Iga Czyżykowska – śpiew
naucz.: Anna Niemiec – Mościcka
A. Vivaldi – Domine Deus aria na sopran z Glorii D-dur RV 589

Martyna Dąbrowska – flet
naucz.: Marta Klimczak
A.Vivaldi – Koncert na flet D-dur Il Gardellino op. 10 nr 3 RV 428, cz. I

Jan Grochala – klarnet
naucz.: Wojciech Kochanowski
C. M. Weber – I Koncert f-moll na klarnet op. 73, cz. I

Klara Grochowska – wiolonczela
naucz.: Dorota Bojarczuk
A. Vivaldi –  Koncert wiolonczelowy a-moll RV 418, cz. I

Kędzia Julia – skrzypce
naucz.: Grażyna Witkowska
A. Vivaldi – Zima z cyklu Cztery pory roku, cz. II i III

Stanisław Oracz – fortepian
naucz.: Magdalena Stopińska
F. Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I

Miłosz Rządkiewicz – fortepian
naucz.: prof. Waldemar Wojtal
L. van Beethoven – Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz. I

Marcelina Nirska – skrzypce
Alexandra Rosol
– wiolonczela
Dennis Orkiszewski
– fortepian
naucz.: Santa Stivrina
L. van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56 cz. I

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Marek Wroniszewski – dyrygent


Iga Czyżykowska pochodzi z Torunia. Jest studentką III roku psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ma również bardzo szerokie zainteresowania muzyczne. Jako siedmiolatka rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Toruniu w klasie fortepianu. Następnie, przez trzy lata kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w klasie saksofonu. W kolejnych latach Jej zainteresowania muzyczne skierowały się ku wokalistyce. Rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie śpiewu Pani Bogny Forkiewicz. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu w Szkole Muzycznej II st. w Toruniu pod kierunkiem Pani Anny Niemiec-Mościckiej. W maju bieżącego roku szkolnym Iga przystąpi do egzaminu dyplomowego kończącego naukę w toruńskiej szkole muzycznej. Swoją pasję do muzyki Iga również realizuje śpiewając w toruńskim chórze Astrolabium. Ponadto jest amatorką jeździectwa.

Martyna Dąbrowska naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu rozpoczęła w 2011 roku. Obecnie jest uczennicą IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fletu prowadzonej przez Panią Martę Klimczak. Martyna regularnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich, które prowadzili tacy wybitni pedagodzy-artyści jak:  Berten D’Hollander, Matvey Demin, Daniel Rybicki, dr hab. Agata Igras, dr Maria Peradzyńska-Filip, Juliusz Domaniak. Przez wiele lat, jako członkini chóru Gioia di Cantare zdobywała nagrody na prestiżowych konkursach w całej Europie. Wielokrotnie uczestniczyła w letnich i zimowych wakacjach muzycznych organizowanych przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne, podczas których pełniła obowiązki koncertmistrza.

Jan Grochala urodził się w 2002 roku,  pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Edukację muzyczną rozpoczął jako 14-latek w Szkole Muzycznej II st. w Toruniu. Obecnie jest uczniem V klasy klarnetu Szkoły Muzycznej II stopnia prowadzonej przez Pana Wojciecha Kochanowskiego oraz kształci się w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Jego pasja muzyczna obok klarnetu obejmuje zagadnienia z kręgu teorii muzyki oraz kompozycji. Jan jest laureatem konkursów kompozytorskich, uczestniczył w konkursach ogólnomuzycznych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi (2021).

Klara Grochowska urodziła się w 2006 roku w Toruniu. Z toruńską szkołą muzyczną związana jest od 7 roku życia. Obecnie jest uczennicą II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Przez wszystkie lata nauki pracuje pod kierunkiem mgr Doroty Bojarczuk. Klara jest laureatką konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jej ostatnich osiągnięć należą: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie online w Brukseli, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Miniatura wiolonczelowa” w Warszawie (2020), jest również Laureatką w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Forte, zdobyła wyróżnienie w XX Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym w Malborku (2018), IV miejsce w 12. Konkursie Wiolonczelowym Jana Vychytila w Pradze (2018). Klara od wielu lat regularnie uczestniczy w Warsztatach Wiolonczelowych i Kursie Improwizacji w Augustowie. Była również uczestnikiem Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Julia Kędzia urodziła się w 2004 roku we Włocławku. Gdy miała 7 lat rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I st. w Toruniu w klasie skrzypiec prowadzonej przez Panią Grażynę Witkowską, pod której kierunkiem kształci się do dziś.  Obecnie Julia jest uczennicą IV klasy Szkoły Muzycznej II st., jednocześnie uczęszcza do II klasy o profilu biologiczno-chemicznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.  Swoją muzyczną pasję rozwija dodatkowo uczestnicząc w kursach muzycznych, m.in. prowadzonych przez prof. Sławomira Tomasika i prof. Krzysztofa Jakowicza.  Ponadto Julia znajduje czas na swoje pasje pozamuzyczne, którymi są książki i rysowanie.

Stanisław Oracz naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego rozpoczął w 2010 roku w klasie fortepianu prowadzonej przez Panią Anitę Orzechowską-Cymbałko. Obecnie jest uczniem klasy V OSM II st. w klasie fortepianu Pani Magdaleny Stopińskiej. Stanisław wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych pianistycznych osiągnięć należą: III Nagroda w Neapolitan Masters Competition (2020), II miejsce przyznane przez Jury Studenckie obok wyróżnienia przyznanego przez Jury Główne w 10. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Broumov Key” (Czechy, 2020), II miejsce oraz Nagroda Specjalna w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana w Krakowie (2019), II miejsce w I Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie (2019), wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (2018), wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2018). Stanisław występował m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Pałacu Romantycznym w Turznie, pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w CKK Jordanki. Umiejętności pianistyczne doskonalił uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod okiem uznanych pedagogów – pianistów m.in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Janusza Olejniczaka, prof. Justyny Galant-Wojciechowskiej, prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Michela Béroffa, prof. Andrzeja Tatarskiego, Ilya Maximova, Piotra Sałajczyka.W ubiegłym roku szkolnym za sukcesy artystyczne otrzymał Stypendium Maestro Prezydenta Miasta Torunia.

Miłosz Rządkiewicz  jest uczniem VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Toruniu, w klasie fortepianu profesora Waldemara Wojtala. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w klasie Pani Iwony Kuczyńskiej, a następnie kontynuował ją u Pana Michała Czaposkiego. Miłosz jest laureatem międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów pianistycznych, zdobył m. in.: I miejsce w International Piano Competition “Citta di Arona” (2021), jest dwukrotnym Laureatem XXVIII i XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (2020 i 2017), zdobył I miejsce w International Music Competition Vienna “Grand Prize Virtuoso” (2019), Prix special Or na Paris Music Competition (2019), I miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Żywcu (2019), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie (2017), II miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Muzyka bez limitów” w Druskiennikach (2017), Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Fenomeny Muzyczne” (2021). Miłosz reprezentuje szkołę podczas licznych koncertów i wydarzeń artystycznych. Występował, m. in. w Musikverein w Wiedniu, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Ośrodku Chopinowskim w Szafarnii, w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku, w sali koncertowej CKK Jordanki, na Litwie, w Austrii i w Szwajcarii. Jako solista grał z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną (trzykrotnie), Lwowską Orkiestrą Kameralną “Akademia” oraz z orkiestrą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego “Muzyka bez limitów” w Druskiennikach. Miłosz doskonali swoje umiejętności gry na fortepianie podczas licznych kursów pianistycznych prowadzonych przez wybitnych profesorów, m. in.: prof. Janusza Olejniczaka, Akiko Ebi, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Katarzynę Popową-Zydroń, Martina Lysholma Jepsena, Aleksandrę Zvirblyte. Za osiągnięcia artystyczne oraz naukowe otrzymał Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie Kultury (2020, 2017) i Stypendium “Maestro” Prezydenta Miasta Torunia (2020/2021).

Marcelina Teresa Nirska naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego rozpoczęła w 2011 roku. Obecnie jest uczennicą IV klasy OSM II stopnia w klasie skrzypiec Pani Natalii Yaroshenko. Marcelina ma na swoim koncie sukcesy skrzypcowe i ogólnomuzyczne. Trzykrotnie wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, w którym zdobyła III i IV miejsca. Otrzymała tytuł laureata w V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów (2020). Została wyróżniona w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie (2020). Z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach zespołów kameralnych i orkiestrowych w kraju i zagranicą. W ostatnich latach dwukrotnie została przyjęta do Edynburskiej Orkiestry Młodzieżowej, z którą koncertowała w Szkocji podczas słynnego festiwalu „Fringe”. W listopadzie 2019 roku występowała w Szwajcarii wraz z kwartetem fortepianowym oraz z kwintetem smyczkowym. Koncerty odbywały się w Bernie, Zurychu i w Leysin. Marcelina jako kameralistka bardzo aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym szkoły, koncertach kompozytorskich, charytatywnych i okolicznościowych. Za osiągnięcia naukowe i artystyczne Marcelina dwukrotnie otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Torunia oraz Stypendium Toruński Maestro w 2019/2020. W 2019 r. została wyróżniona Stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury. Jest również laureatką stypendium Sławka Uniatowskiego. Marcelina uczestniczy w wielu kursach mistrzowskich m.in. w Zimowej Akademii Muzyki. Z Toruńską Orkiestrą Smyczkową w charakterze solistki Marcelina wystąpi po raz trzeci.

Alexandra Natalie Rosol jest uczennicą V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu. Kształci się pod kierunkiem Pani Doroty Bojarczuk. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Do jej szczególnych osiągnięć należą m.in. 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychytila w Pradze (2020), 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019), 2 miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku (2018) oraz 2 miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych CEA (2015). Muzyka, a szczególnie gra na wiolonczeli jest ogromną pasją Alexandry. Swoje zainteresowania rozwija regularnie uczestnicząc w kursach mistrzowskich na których  doskonali swe umiejętności u światowej sławy polskich i zagranicznych wiolonczelistów: Tomasza Strahla, Marcina Zdunika, Andrzeja Bauera, Jacoba Showa, Adama Krzeszowca, Rafała Kwiatkowskiego, Macieja Kułakowskiego, Kazimierza Michalika, Bartosza Koziaka oraz Magdaleny Bojanowicz-Koziak. Alexandra ukończyła program mistrzowskiej edukacji artystycznej ,,Lusławicka Orkiestra Talentów’’ w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego (2015-2016). Jest stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w latach 2016 i 2020. W lutym bieżącego roku w duecie z Dominikiem Gawarkiewiczem wystąpiła wz Cappellą Bydgostiensis w koncercie szczególnie uzdolnionych uczniów szkół muzycznych naszego regionu. Z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w tym roku szkolnym występuje po raz drugi.

Dennis Orkiszewski naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. rozpoczął w wieku 7 lat w klasie fortepianu Pani Jolanty Czerniawskiej. Ukończył ją z wyróżnieniem a obecnie jest uczniem IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II. Umiejętności pianistyczne kształci pod kierunkiem prof. Waldemara Wojtala. Dennis jest laureatem i finalistą wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. Do jego najważniejszych osiągnięć należą m.in.: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „XIV Sonatina and Sonata International Youth Piano Competition” w Corpus Christi, Teksas, Stany Zjednoczone, I miejsce oraz Nagroda Specjalna w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie, I miejsce oraz Nagroda Specjalna w III Konkursie Pianistycznym dla Dzieci I Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią, I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „Grajmy Razem” w Zamościu, II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu, II miejsce w IX Włocławskich Spotkaniach Klas Fortepianu, III miejsce w VI Chopinowskim Festiwalu Pianistycznym w Krakowie. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Merci, Maestro!” w Brukseli, w Belgii oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Feurich Competition Wien” w Wiedniu, w Austrii. W wieku 14 lat wystąpił w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Znalazł się wśród dziesiątki młodych pianistów z całego świata, zakwalifikowanych do udziału w „Allianz Junior Music Camp” oraz koncertu finałowego „Masterclass” ze światowej sławy pianistą Lang Langiem w Teatrze Polskim, w Warszawie. Uzyskał tytuł „International Music Ambassador” nowojorskiej „Lang Lang International Music Foundation”. Wystąpił na II Międzynarodowym Koncercie Młodych Pianistów „Stage4Kids” w Hamburgu oraz koncertach w Sondershausen, w Niemczech, koncertach w Genewie, Zurychu, Bernie i Leysin w Szwajcarii, Koncercie Chopinowskim „Chopin Music Concert for Rotary”, podczas EEMA 2017 w Warszawie, koncertach w  Żelazowej Woli oraz Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Koncercie Pianistycznym w Biltmore Castle w Asheville, w Stanach Zjednoczonych, który planowany jest na jesień 2021 roku. Dennis jest trzykrotnym uczestnikiem Mistrzowskich Rotariańskich Kursów Letnich w Thüringer Landesmusikakademie Sondershausen w Niemczech, uczestnikiem Międzynarodowych Warsztatów Mistrzowskich w Conservatoire Populaire de Musique, Danse et Théâtre w Genewie, w Szwajcarii,  Warsztatów Pianistycznych w Leysin American School w Szwajcarii oraz Międzynarodowych Warsztatów Mistrzowskich w Szafarni. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wielu wybitnych pedagogów i pianistów, m.in.: prof. Katarzyny Popowej- Zydroń, prof. Ewy Pobłockiej, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Marii Murawskiej, prof. Bogumiła Nowickiego,  prof. Wolframa Schmitt- Leonardy, prof. Christiana Wilm- Müllera, prof. Vladimira Kharina, Aleksandra Dębicza. Za osiągnięcia artystyczne oraz naukowe Dennis otrzymał Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury, Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego „Prymus Pomorza i Kujaw” oraz dwukrotnie Stypendium Prezydenta Miasta Torunia.


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Mecenas Strategiczny: Nova Trading S.A.
Mecenas Kultury – Główny Sponsor: PGE Energia Ciepła S. A
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.