Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Wieczór azjatycki

28 lipca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Wydarzenie odbywa się w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” / Toruń, Kujawsko-Pomorskie 2023 oraz w ramach projektu „Kujawy + Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”

28 lipca 2023, piątek 
godz. 19:00
Sala Koncertowa

Gwiazdą wieczoru będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dabyeot, grupa muzyczna z Hamyang w Korei Południowej. Nazwa zespołu, „dabyeot”, w języku koreańskim oznacza w wolnym tłumaczeniu „miejsce skąpane w ciepłym słońcu”. Orkiestra powstała w 2005 roku dzięki dobrowolnej inicjatywie młodych ludzi: uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów. Przełomowym wydarzeniem dla grupy okazało się zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu JIWEF 2009 w Jeju Art Center. Występ ten otworzył zespołowi drzwi do udziału w wielu znaczących wydarzeniach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Obecnie grupa liczy około 80 członków, a jej główną misję stanowi promocja i wspomaganie rozwoju orkiestr dętych na całym świecie. Orkiestra wykona dla publiczności m.in. utwory znanych japońskich kompozytorów takich jak: Toda Akira, Satoshi Yagisawa, Toshio Mashima i Daisuke Shimizu, a instrumenty dęte w rękach uzdolnionych muzyków z pewnością zaproszą uczestników na fascynujące spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu.

 

Wystąpią:

Dabyeot Youth Winds Orchestra (Korea Płd.)
Soyung Yu (Korea Płd.) – sopran
Jeon Gae Jun (Korea Płd.) – dyrygent
Małgorzata Lisecka – prowadzenie

W programie:

T. Akira – Procession to Peace
J. Newton (arr. S. Yagisawa) – Amazing Grace
R.W. Smith – Myeongryang Sea Battle
M. Kamen – Band of Brothers
R. Kernen – A Morricone Portrait
T. Mashima – Takarajima
S. Richards – It’s Raining Men
D. Shimizu – Jasper

 


Kup bilet

Bilety:

w cenie 40 zł

  • do nabycia online:

www.biletytos.pl

  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.