Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

ICH TRZECH, ON I ORKIESTRA Wielka Gala Karnawałowa

13 stycznia

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

ICH TRZECH, ON I ORKIESTRA Wielka Gala Karnawałowa

13 stycznia 2024, sobota
godz. 19:00
Sala Koncertowa

Wystąpią:

Łukasz Gaj
Jakub Milewski
Rafał Szatan
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Sławomir Chrzanowski – dyrygent

W programie: przeboje operowe, musicalowe i operetkowe.

Karnawał to radosny czas balów, maskarad i pochodów poprzedzających refleksyjny, pełny powagi okres wielkiego postu. Jesteśmy przekonani, że Wielka Gala Karnawałowa zachwyci melomanów bogactwem muzycznych barw i tchnie nieco optymizmu w szarą, styczniową rzeczywistość. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej zabawie, której przewodzić będą najwybitniejsze przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej. Wspaniałe połączenie słowa śpiewanego i muzyki zagwarantuje zgromadzonej publiczności ogrom artystycznych przeżyć, w których pojawią się zarówno chwile wielkiego szczęścia, jak i momenty głębszej refleksji. Zaproszeni artyści: Jakub Milewski (baryton), Łukasz Gaj (tenor) i Rafał Szatan (wokalista) wystąpią z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod przewodnictwem Sławomira Chrzanowskiego, aby wydobyć z wykonywanych dzieł piękno, dramatyzm, humor i subtelny kunszt. Nie zabraknie przejmujących partii wokalnych z najwybitniejszych oper wszechczasów, lekkości i komizmu słynnych operetek oraz fantastycznych musicali, które zawojowały serca słuchaczy na całym świecie. Niech feeria dźwięków wypełni Salę Koncertową, przynosząc uczestnikom nowe, muzyczne doświadczenia w niesamowitym 2024 roku.

Jakub Milewski – śpiewak operowy, kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych. Jest kierownikiem artystycznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w wielu państwach Europy, m.in. w Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech i Norwegii oraz w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Łukasz Gaj – tenor, uczestnik wielu konkursów i laureat nagród, m.in. nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. I. Godina w Vrable oraz 3. nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach. Uczestniczył w licznych festiwalach, np. w Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju i XX Śląskim Festiwalu im. L. van Beethovena.

Rafał Szatan – wokalista i aktor, ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2009–2010 był związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie wystąpił w musicalach Hair i High School Musical. Realizował się również aktorsko w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Uczestnik wielu muzycznych programów telewizyjnych.

Sławomir Chrzanowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, w której ukończył najpierw Teorię Muzyczną, a następnie Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Dyrygował ponad 70 orkiestrami z całego świata, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi. Do jego wybitnych osiągnięć należą także liczne prawykonania utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Gheorge Zamphira.

 

Kup bilet

Bilety w cenie:

normalny 85 zł, ulgowy 75 zł

dostępne online na:

biletytos.pl

  • stacjonarnie w kasie biletowej w CKK Jordanki,
    Al. Solidarności 1-3
    (56) 642 43 79

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.