Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Wojtek Mazolewski Quintet

31 lipca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Wojtek Mazolewski Quintet

31 lipca 2021, sobota
godz. 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki


Wojtek Mazolewski Quintet w składzie:
Oskar Török –  trąbka
Marek Pospieszalski –  saksofon
Joanna Duda –  instrumenty klawiszowe
Jakub Janicki –  perkusja
Wojtek Mazolewski –  kontrabas


Przekonaj się, że jazz fajny jest i wybierz się w podróż po świecie improwizacji z jednym z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce.

WMQ to klasyka gatunku podana we współczesnej formie. Zespół interpretuje jazz na swój unikalny, dekadencki a zarazem nostalgiczny sposób. Odzwierciedleniem energii scenicznej i charyzmy są wyprzedane koncerty i uznanie publiczności z najróżniejszych rejonów muzycznego świata.


Wojciech Mazolewski – basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.


Wszystkie albumy zespołu: Smells Lke Tape Spirit, Wojtek w Czechosłowacji, Polka oraz ostatni projekt poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy –  When Angels Fall spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i zostały docenione przez krytyków.

Światowa edycja albumu:  Polka – Worldwide Deluxe Edition wydana w 2019 roku nakładem brytyjskiej wytwórni Whirlwind Recordings okazała sie światowym sukcesem i zebrała rewelacyjne recenzje krytyków. Prestiżowy amerykański magazyn DownBeat uznał album za jedną z pięciu najlepszych jazzowych płyt roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od 1932 roku najstarszego magazynu jazzowego na świecie. Angielski portal Kind of Jazz uznał album za kandydata do tytułu „Płyta roku”.

WMQ  jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, a za swój premierowy album Smells Like Tape Spirit otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. W tym samym roku ukazała się kolejna płyta kwintetu Wojtek w Czechosłowacji, która spotkała sie z entuzjastycznym przyjęciem i szturmem zdobyła listy przebojów. Album Polka (2014) uzyskał status Platynowej Płyty, a grupa zaprezentowała materiał na 200 koncertach, które odbyły się w 21 krajach.

Kolejnym albumem WMQ wydanym w światowej dystrybucji w brytyjskiej WWR jest WAF – When Angels Fall (2020). Wydawnictwo poświęcone twórczości Krzysztofa Komedy, najsłynniejszego polskiego muzyka jazzowego, pianisty i kompozytora.

Impulsem do nagrania albumu był koncert kwintetu w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”, gdzie zespół zaprezentował, prócz autorskich kompozycji, projekt „Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu. Inspiracją do nagrania materiału były także filmy wybitnych reżyserów: Romana Polańskiego (Rosemar’s Baby, Nóż w wodzie), czy Jerzego Skolimowskiego (Bariera), do których Komeda skomponował muzykę. Płyta When Angels Fall to autorskie aranżacje przedstawione w charakterystycznym dla kwintetu współczesnym ujęciu, uzupełnione o elementy własnej wrażliwości i połączonych doświadczeń.


Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

Kup bilet

Bilety:

 • 105 zł (I, II sektor)
 • 90 zł (III sektor)
 • 70 zł (balkony)

do nabycia online:

oraz stacjonarnie:

 • Kasa biletowa w CKK Jordanki,
  Al. Solidarności 1-3
  (56) 642 43 79.
  Kasa czynna w piątki w godz. 13:00 – 19:00.
 • Ośrodek Informacji Turystycznej
  Toruń,
  ul. Rynek Staromiejski 25
  (56) 621-09-30
  Godziny otwarcia: pon.-pt 09:00- 18:00, sobota- 09:00- 16:00
 • Biuro Turystyczne Copernicana
  Toruń,
  ul. Żeglarska 10/14 (Hotel Gromada, I piętro)
  695-639-166
  Godziny otwarcia: pon.-pt 9:00-17:00.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

+48 56 643 19 20

jordanki.torun.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.