Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Wykład – Musica electronica w Polsce – pierwsze zachwyty i kontynuacje

3 września

16:30

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Wykład – Musica electronica w Polsce – pierwsze zachwyty i kontynuacje

3 września 2022, sobota
godz. 16:30
Sala Koncertowa


Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu SEROCKI #100


Wszystkich Melomanów, którzy zakupili bilet na koncert SEROCKI #100 ELECTRO zapraszamy na spotkanie wprowadzające do koncertu, które rozpocznie się o godzinie 16:30 w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Poprowadzi je Karol Furtak.

Prelekcja dotycząca przeglądu historycznego polskiego zainteresowania muzyką elektroniczną, ze szczególnym uwzględnieniem „Pianophonii” K. Serockiego. Rys historyczny obejmie europejskie początki muzyki elektronicznej (Francja i Niemcy końca lat ’30 XX w. i przełom lat ’40), założenie w Polsce studia muzyki elektronicznej przy PR i recepcji tej muzyki w latach ’60 i ’70 i ’80 przez polskie środowisko artystyczne, oraz w końcu wskazanie jej jako narzędzia nadal kształtującego zróżnicowaną stylistyczne twórczość najnowszą (przykłady pisane po roku 1990). Pianophonie z końca lat ’70 posłużą jako przykład umieszczania pojęcia muzyki elektronicznej blisko muzyki awangardowej. Wskażą także jej rolę w kształtowaniu się dominujących stylów muzycznych w Polsce w latach przed rokiem 1989.

Karol Furtak – prowadzenie

* Do udziału w spotkaniu uprawnia bilet na koncert. Czas trwania ok. 30 minut. Serdecznie zapraszamy.

fot. Łukasz Ułanowski

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Zobacz także

18:00 | Sala Koncertowa

Serocki #100 ELECTRO

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.