Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

XVII koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

29 czerwca

19:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Adam Nowak i Akustyk Amigos
Mariusz Lubomski
Bogdan Hołownia

XVII koncert Fundacji Platon
im. Kuby Rumińskiego

29 czerwca 2021, wtorek
godz. 19.00
Sala Koncertowa CKK Jordanki


29 czerwca zapraszamy na XVII koncert Fundacji Platon w CKK Jordanki. To wyjątkowe wydarzenie jest podsumowaniem kilkunastoletniej pracy na rzecz wyrównania szans dzieci i młodzieży oraz specjalnym podziękowaniem dla przyjaciół fundacji.

Dla nas, przedstawicieli Fundacji, jest to wyśmienita okazja do spotkania naszych podopiecznych z osobami, które corocznie wspierają ich poprzez przekazywanie funduszy na stypendia: osoby indywidualne oraz firmy prywatne. Organizowane przez nas wydarzenie to niezwykły koncert, podczas którego wystąpią artyści, potrafiący znaleźć wspólny język i nawiązać „przyjaźń” dzięki wrażliwości i działaniom twórczym.

XVII Koncert Fundacji Platon im. K. Rumińskiego dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Gminy Miasta Toruń.Adam Nowak

Gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. Adam Nowak z grupą Akustyk Amigos wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Marusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.


Mariusz Lubomski

Zadebiutował w roku 1982 na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie piosenką „Impreza w Klubie Harcerza”. W latach 80-tych m.in. wspólnie z Rafałem Bryndalem założył grupę „I z Poznania i z Torunia”, która występowała i współtworzyła tzw. kulturę studencką – alternatywę dla oficjalnego obiegu PRLu. W 1985 zespół wygrał I Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie. W roku 1987 wygrał opiniotwórczy wówczas Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i rozpoczął, własną, dorosłą, przemyślaną drogę artystyczną. „Lubomski Na Reszcie” w 1989 roku szturmem zdobył Listę Przebojów Trójki śpiewając „Spacerologię”. Refren „…mam ręce w kieszeniach, kieszenie jak ocean” nuciło pół Polski. Kojarzony z piosenką autorską, często zapraszany na Przegląd Piosenki Aktorskiej, nieobcy mu Przystanek Woodstock czy Jarocin. Lubomski brał udział w koncercie „Zielono mi” czy „Kombinat”, które dziś mają miano kultowych. Początkowe fascynacje to twórczość Toma Waitsa, Davida Byrna czy Paolo Conte. Od początku związany z Rafałem Bryndalem i Sławkiem Wolskim. Od roku 2009 związany z Fundacja Platon w ramach projektu Instytut B61, Cosmic Underground. Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu LULU, który corocznie jest organizowany w Toruniu.


Bogdan Hołownia

Bogdan Hołownia to pianista niezwykły, jeden z największych romantyków polskiego fortepianu, uwielbiany akompaniator wielu wokalistek, badacz twórczości Jerzego Wasowskiego, aranżer i muzyk poruszający się z niezwykłą sprawnością w klimacie pięknych polskich piosenek i jazzowych standardów. Swoją pierwszą autorską płytę nagrał w wieku niemal 40 lat. Od premiery albumu „On The Sunny Side” Hołownia nagrywa kolejne albumy, choć nie należy do muzyków, którzy czują przymus nagrania co roku czegoś nowego. Raczej żyje swoim muzycznym rytmem, który wyznaczają nie tylko solowe projekty i trasy koncertowe, ale też gościnne występy z wokalistami i wokalistkami nie tylko ze świata jazzu.

Kup bilet

Bilety – 70 zł.

Organizator:

Fundacja Platon im. K. Rumińskiego

M. Konopnickiej 13

87-100 Toruń

533 014 283

fundacjaplaton.org

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.