Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

Koncert kameralny w ramach projektu Zobaczyć muzykę

22 maja

19:00

| Sala Kameralna

dodaj do swojego kalendarza

Koncert kameralny
Dziedzictwo geniuszu

22 maja 2023, poniedziałek
godz. 19:00
Sala Kameralna


Wydarzenie w ramach cyklu koncertów w ciemności pt. „Zobaczyć muzykę”

W programie:

F. Chopin:
Nokturn F-dur op. 15 nr 1
Ballada F-dur op. 38
Mazurek a-moll op. 59 nr 1
Mazurek As-dur op. 59 nr 2
Ballada As-dur op. 47
Walc As-dur op. 34 nr 1
Mazurek fis-moll op. 59 nr 3
Barkarola Fis-dur op. 60

Wystąpi:
Michał Szymanowski – fortepian
Gabriela Ułanowska – prowadzenie

 

Ważne informacje: 

 • koncerty odbędą się w całkowitej ciemności, przy nutach oświetlanych jedynie lampką pulpitową,
 • z uwagi na specyfikę wydarzeń w ramach projektu prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem koncertu; osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę koncertową,
 • koncerty z audiodeskrypcją przedstawioną przez osobę prowadzącą ze sceny; za jej pomocą opisywane będą wszystkie elementy obrazu m.in.: przebieg koncertu;
 • przed każdym z koncertów odbędą się wycieczki z przewodnikiem po CKK Jordanki dla osób z niepełnosprawnością wzroku (obowiązują wcześniejsze zapisy).
 • Koordynator ds. dostępności
  Katarzyna Olszewska
  tel.:+48 56 644 83 01
  kom.: +48 790 206 810
  k.olszewska@tos.art.pl

Więcej szczegółów: https://www.tos.art.pl/page/zobaczyc-muzyke

 

O koncercie

Nastrojowa, nieco zaciszna aura nadchodzącego spotkania z pewnością stworzy odpowiednią przestrzeń umożliwiającą odkrywanie najwybitniejszej muzyki wszechczasów. Wyłączywszy na chwilę wzrok, zanurzymy się w strumieniu dźwięków, które wybrzmią zarówno na scenie, jak i znacznie głębiej, w świecie wewnętrznym naszych odbiorców. Wykorzystując niepowtarzalną atmosferę koncertu, wydarzenie poświęcimy sylwetce genialnego polskiego kompozytora, którego twórczość, poza powszechnym uznaniem jej wielkiej wartości, uważana jest również za bardzo ważną część narodowego dziedzictwa. Legenda tej postaci –  najpierw cudownego dziecka grywającego na warszawskich salonach, a w 20 roku życia już pełnoprawnego, dojrzałego twórcy oraz autora wielu dzieł podbijających serca publiczności – do dziś owiana jest tajemnicą. Wierzymy, że Państwa obecność uczyni z ambitnego zamysłu dotarcia do serca tej wielkiej twórczości jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, a różnorodność dzieł, ich nieprzemijające bogactwo modulacji i śmiałość stosowanych dysonansów potwierdzą autorytet „Mozarta romantyzmu”.


Nadchodzący koncert z pewnością stanie się prawdziwą muzyczną ucztą dla wielbicieli twórczości genialnego kompozytora: wysłuchają Państwo wielu wspaniałych utworów należących do różnych gatunków muzycznych.  Z pewnością sporo miejsca poświęcimy nokturnom i balladom: spróbujemy dotrzeć do samego źródła ich romantycznej nastrojowości, która sprawnie syntezuje w sobie siłę witalną i melancholię. Subtelna harmonijność nokturnów i przepełnione liryzmem i dramatyzmem ballady z pewnością będą dla Państwa wielkim przeżyciem. Pojawią się również mazurki – gatunek ten wprost oczarował przebywającego poza ojczyzną twórcę, a ich ludowy charakter wzmoże patriotyczne uczucia publiczności. Usłyszymy również muzykę walca: pełnego radości, doskonale łączącego pogodną energię i rozmach z poetycznością i łagodnością melodii. Wieczór zamknie wspaniała barkarola – gatunek nawiązujący do pieśni weneckich gondolierów: dzieło pełne erotyzmu, stanowiące wielką „muzyką wieczoru i nocy”.


 

Kup bilet

Bilety:

15 zł

do nabycia online na:

oraz stacjonarnie w:

 • kasie biletowej w CKK Jordanki; Al. Solidarności 1-3, Toruń, tel. (56) 642 43 79. Kasa czynna: czw.-pt. od godz. 13:00-19:00.

Organizator:

Kontakt z organizatorem:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3

87-100 Toruń

56 622 88 05

www.tos.art.pl

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.