Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

20 marca, 2023

Aktualności

Nastawcie się na piosenki, których nie znacie – tak zaczął się koncert Ani Dąbrowskiej

W minioną sobotę, 18 marca Anna Dąbrowska rozpoczęła swoją wiosenną trasę koncertową występem w CKK Jordanki w Toruniu.

Ania zwróciła się do publiczności tuż po wejściu na scenę. – Miło mi wystąpić w Toruniu, przygotowaliśmy kilka nowych piosenek. Nastawcie się na piosenki, których nie znacie – zapowiedziała wokalistka. Od pierwszego utworu „Musisz wierzyć” porwała publikę do wspólnego śpiewania. – Jeszcze jesteście nieśmiali? Ale to się zmieni na pewno! – krzyknęła wówczas radośnie Ania.

Były też największe przeboje

Oprócz wspomnianych nowości widzowie mogli usłyszeć największe przeboje artystki. Wśród nich pojawił się utwór „Tego chciałam”, pochodzący z pierwszego albumu studyjnego „Samotność po zmierzchu”, który w 2004 roku otworzył artystce drogę do dalszej kariery. Wokalistka rozpoczęła od specjalnych pozdrowień. Mowa tu o dedykacji od Jakuba dla Mai przy okazji utworu „Tego chciałam”.

Toruńska publiczność z zachwytem przysłuchiwała się pięknym tekstom piosenek „Trudno mi się przyznać”, „Czekam…” czy „Wiosna” z albumu „Kilka historii na ten sam temat”, których autorem jest sama wokalistka. Atmosfera, jaką Ania Dąbrowska zbudowała z widownią, była niesamowita. Publiczność nie tylko była zasłuchana, ale też świetnie się bawiła. Sama wokalistka machała do widzów, krzycząc takie hasła, jak: „Kocham Was, Toruń!”.

Przy piosence „Porady na zdrady” Ania zażartowała retorycznym pytaniem „Macie jakieś?”, gdyż był to utwór, w czasie którego Ania przemieszczała się między widzami, przybijając z nimi piątki i wspólnie śpiewając.

Następnie artystka miała dla zgromadzonych osób gorącą informację. – Teraz premiera mojego nowego singla „Wszystko będzie łatwe”! – zapowiedziała, po czym publiczność zaczęła klaskać i porwała się w rytm nowego utworu. Ania miała dla swoich fanów jeszcze jedną nowość. – Jeszcze jedna piosenka, za ciosem, przy akompaniamencie gitary Martyny – „Piosenka nie wystarczy”, pierwsza premiera w Toruniu! – dumnie przekazała Ania.

Covery przenoszące w dawne czasy

Wśród utworów, które rozbrzmiały na toruńskich Jordankach nie zabrakło dwóch wyjątkowych coverów, które przeniosły publiczność swoim klimatem w dawne czasy.

Jako pierwszy pojawił się „Bang Bang”, czyli singel Cher, wydany w 1966 roku, którego Ania Dąbrowska nagrała własną wersję na swoją czwartą płytę – „Ania Movie”, będącą zbiorem jej ulubionych utworów filmowych. „Bang Bang”, którego dawno nie grała, rozbrzmiał na toruńskiej scenie, a dźwięk saksofonu wypełnił salę po brzegi.

Jako drugi pojawił się kultowy już „Charlie, Charlie” zespołu A Camp, który w 2004 roku zasłynął jako polskojęzyczny singiel Ani Dąbrowskiej i do dziś jest jednym z najpopularniejszych piosenek w jej repertuarze. – Po pierwszej nutce po prostu zgadujecie, dokładnie tak Charlie – powiedziała wtedy Dąbrowska, czym tylko potwierdziła swoje słowa.

Owacje na stojąco sprawiły, że Ania na bis podarowała dwie piosenki swoim fanom: „Nigdy więcej nie tańcz ze mną” i „Z Tobą nie umiem wygrać”. Bez wątpienia koncert Ani Dąbrowskiej na długo pozostanie w pamięci widzów. Nie tylko ze względu na niesamowite utwory, ale również dzięki wyjątkowej atmosferze stworzonej przez wokalistkę.

Michalina Śrubkowska