Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

26 stycznia, 2016

Archiwum

Ferie w CKK Jordanki

W drugi poniedziałek ferii, 25 stycznia, w sali koncertowo-kongresowej na toruńskich Jordankach nie było żadnego koncertu ani spektaklu, a mimo to obiekt tętnił życiem. W foyer dziecięcy śmiech, w sali koncertowej rozmowy i pytania do pracowników, drzwi do garderób otwarte na oścież, a na scenie grupki dzieci. Wszystko to w ramach specjalnego, feryjnego dnia otwartego.

 

IMG 6811

 

W poniedziałek rano ponad 90 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14  uczestniczyło w zwiedzaniu obiektu. Następnie maluchy mogły poszaleć w specjalnej bawialni dla dzieci, która znajduje się na poziomie -1. Bawialnia jest wyposażona w dziecięce mebelki, miękkie poduchy, gry i zabawki oraz toaletę dostosowaną do potrzeb maluchów. W samo południe CKK Jordanki odwiedziły dzieci z Domu Kultury z Bydgoskiego Przedmieścia. One również miały okazję zwiedzić salę koncertową, salę kameralną, garderoby artystów oraz obejrzeć, jak wygląda zaplecze sceny. W trakcie zwiedzania dowiedziały się, czym jest akustyka i poznały wpływ architektury orazróżnych urządzeń – m.in. mobilnych sufitów – na jej kształtowanie.

 

Po południu CKK Jordanki zwiedzała grupa podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Toruniu. Uczestnicy mogli dotykowo poznać różne faktury pikado i betonu, którymi wyłożone jest wnętrze Centrum. Dowiedzieli się m.in., że w foyer wykorzystano w pikado tuf wulkaniczny, który ma strukturę pumeksu, ponieważ bardzo dobrze absorbuje on dźwięk. Jedna z uczestniczek zwiedzania wypróbowała akustykę Sali Koncertowej śpiewając a cappella. Jej głos słychać było doskonale nawet w ostatnim rzędzie.

Podobne zwiedzania dla grup niepełnosprawnych, szkół i przedszkoli są organizowane regularnie w CKK Jordanki.

 

IMG 6800

 

IMG 6821

 

IMG 6835

 

IMG 6824

 

IMG 6829

 

IMG 6838

 

IMG 6835