Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

4 czerwca, 2020

Aktualności

Filmowe hity podczas Kina Letniego w Toruniu już w ten weekend!

Weekend to doskonała okazja aby, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, skorzystać z pokazów Kina Letniego w Toruniu. Już w najbliższy piątek, 5 czerwca 2020 roku, warto zgrzeszyć, udając się na francuską komedię „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”.
Również sobotni wieczór mieszkańcy będą mogli spędzić na  seansie kinowego hitu, którego tytuł ogłosimy niebawem. Bilety na pokazy
w cenie 5 zł dostępne na godzinę przed pokazami w kasie TOS (CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3). Przypominamy, że wciąż obowiązuje rygor sanitarny, a na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych.

W ramach konferencji Kancelarii Premiera Rady Ministrów z dn. 27 maja 2020 roku ogłoszony został czwarty etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19. Od 30 maja możliwa jest organizacja zgromadzeń do 150 osób. Tym samym, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, możliwe jest przeprowadzenie pierwszych, plenerowych wydarzeń kulturalnych!

Piątek z francuskim humorem

Podczas drugiej odsłony Kina Letniego instytucje kultury zaproszą, już 5 czerwca 2020, na spotkanie z francuską komedią. Na plenerowej scenie CKK Jordanki (na tyle budynku) odbędzie się drugi pokaz kinowy w ramach Kina Letniego w Toruniu. O 21:30 wyemitowany zostanie film „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reżyserii Philippe’a de Chauverona.

Produkcja opowiada historię, na którą miłośnicy niecodziennej rodziny znad Sekwany czekali kilka lat. Christian Clavier i spółka znów rozbawili widzów na całym świecie do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

W sobotę  – „Wszyscy wiedzą”

Następny seans Kina Letniego odbędzie się dzień później, bo już 6 czerwca. Podobnie jak w przypadku piątkowego pokazu, warto zaplanować sobie czas od godz. 21:30 i już w weekend ponownie udać się na plenerową scenę za CKK Jordanki. W sobotę zobaczymy 9-krotnie nominowany film „Wszyscy wiedzą” (2018) w reżyserii Asghara Farhadiego.

Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, jej nastoletniej córki. W swoim najnowszym filmie dwukrotny laureat Oscara mistrzowsko prowadzi widzów przez labirynt emocji, przemilczeń i półprawd do zaskakującego finału. W rolach głównych wystąpiła najsłynniejsza para Hiszpanii – Penélope Cruz i Javier Bardem.

Cena biletów na poszczególne seanse: 5 zł

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł za seans dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3). Pula biletów jest ograniczona (150 miejsc). Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Bardzo ważne! Zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Wciąż jednak należy pamiętać, że podczas wydarzeń w piątek i sobotę obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego, a także podpisanie listy. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

4) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

5) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Poniżej pełen regulamin imprezy.

* * *

Organizatorem wydarzenia są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage, Teatr Baj Pomorski oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Regulamin

Scena Letnia - regulamin pobierz