Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

2 października, 2019

Aktualności

Firma Przyszłości

Jaka powinna być Firma Przyszłości? Z jakich narządzi możemy skorzystać budując silną, nowoczesną markę? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwano w trakcie trzeciej już edycji konferencji biznesowej, zorganizowanej przez Izbę Przemysłową-Handlową w Toruniu. Wydarzenie odbyło się w w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

 

Już od 1989 r. IPH w Toruniu wspiera lokalnych przedsiębiorców, będąc inicjatorem przedsięwzięć pasjonujących i innowacyjnych, do których należy, zorganizowana 2 października 2019 r., otwarta konferencja biznesowa pt. „Firma Przyszłości”. Sala Koncertowa CKK Jordanki po brzegi wypełniła się uczestnikami wydarzenia. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Trzecia edycja konferencji „Firma Przyszłości” potwierdza, że to wydarzenie cieszy się już renomą i uznaniem. Warto kontynuować tę inicjatywę, w ramach, której patrzymy na problemy globalizacji, ale i na innowacyjne przesłania i pomysły. Warto o tym pamiętać – bez innowacji nie ma szans na utrzymanie się na konkurencyjnym rynku – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Wydarzenie oscylowało wokół trzech zagadnień: globalizacji, innowacji oraz marketingu. Prowadzący – Maciej Dowbor, w imieniu organizatorów oraz firmy Flex HR, zachęcał uczestników by zadbali o praktyczne efekty spotkania. „Firma Przyszłości” jest przecież okazją do wymiany kontaktów biznesowych z dużą liczbą potencjalnych kontrahentów. W tym celu zorganizowano specjalny, urodzinowy konkurs networkingowy.

Patrząc na salę, widzę, że 80 procent osób to są młodzi ludzie. Do was chcemy tę konferencję zaadresować. Was chcemy zmobilizować do działania. Moje pokolenie, w znacznej mierze, swoją robotę wykonało. My podgoniliśmy świat, który uznawany jest za czołówkę. Czas teraz na was, byście go dogonili i przegonili. Taka konferencja – jak dzisiejsza – służy temu, by wam było łatwiej to zadanie wykonać – zaapelował Henryk Dulanowski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej.

Prelekcję otwierającą konferencję wygłosił prof. Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers Polska, który omówił aktualne trendy ekonomiczne. Prezes Janusz Niedźwiedzki z Grupy Apator nakreślił korzyści płynące z rozwoju silnej grupy kapitałowej. Zyta Machnicka z Lightness wykazała jak fundamentalne znaczenie ma fakt, kim pracodawca się otacza. Dzięki Robertowi Rydz-Mościckiemu poznaliśmy rewolucję, którą przynosi narzędzie w postaci Google Assistant. Wilhelm Mikołajczyk zaciekawił słuchaczy bardzo aktualnym tematem Pracowniczych Planów Kapitałowych, natomiast reprezentant Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – Łukasz Szarszewski – przedstawił jak wygląda nowoczesne podejście gminy zaangażowanej w budowanie pozytywnego klimatu dla otoczenia biznesowego.

Warto podkreślić, że to właśnie wartość merytoryczna wszystkich wystąpień gwarantuje, iż każda kolejna edycja Firmy Przyszłości będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W Toruniu – z IPH – otwiera się drzwi do sukcesu w biznesie.