Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

10 lutego, 2019

Aktualności

Gwiazdy toruńskiego sportu nagrodzone

W sobotni wieczór w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się XII Bal Sportowca, rozstrzygnięto również XVII Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Torunia roku minionego. Największy z bali karnawałowych organizowanych w Jordankach zgromadził 540 gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, trenerów, dziennikarzy sportowych, sponsorów oraz nominowanych i nagradzanych toruńskich sportowców. Gala transmitowana była na żywo przez TV Toruń.

Bal Sportowca rozpoczął się przywitaniem zgromadzonych gości i wykwintną kolacją, przygotowaną przez Hotel Filmar. Następnie Michał Zaleski – prezydent miasta Torunia i gospodarz balu – oficjalnie otworzył uroczystą galę wręczenia nagród laureatom. Prezydent wspomniał o wielu ogólnopolskich i światowych sukcesach sportowych torunian m.in. w łyżwiarstwie figurowym i wioślarstwie, a także o sportowych wydarzeniach, organizowanych w minionym roku na terenie naszego miasta, jak choćby o zawodach lekkoatletycznych Copernicus Cup czy zmaganiach żużlowców podczas Speedway Grand Prix 2018. Prezydent ogłosił również, że organizacja pozarządowa ACES Europe przyznała Toruniowi tytuł Europejskiego Miasta Sportu 2019. Michał Zaleski przywitał zgromadzonych, w tym wyjątkowego gościa – Michała Kwiatkowskiego, mistrza świata w kolarstwie, a także wielokrotnego medalistę i laureata najbardziej prestiżowych konkursów światowych, który związany jest także z miastem Toruniem.

Podczas gali przyznano wiele nagród specjalnych w różnorodnych kategoriach. I tak m.in. młodzieżowcem roku został Cezary Łączkowski, tytuł superanioła otrzymał zespół Mentor Toruń Cup, a klubem 2018 roku został Uczniowski Klub Sportowy Copernicus. Wyróżniono również Toruńskie Sztafety Wolności – imprezę biegową, zorganizowaną na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W plebiscycie internetowym Nowości na najpopularniejszego sportowca zwyciężyli paralotniarze Magdalena Kłos i Jarosław Balcerzewski, natomiast słuchacze radia Gra tytuł medialnej osobowości roku przyznali Aaronowi Celowi.

W rankingu Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Torunia, dzięki sponsorom, nagrodzono laureatów pierwszych dziesięciu miejsc. Trzecie miejsce należało do Aarona Cela, koszykarza zespołu Polski Cukier Toruń, drugie miejsce zajęli łyżwiarze figurowi Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, natomiast tytuł Najlepszego Sportowca Torunia 2018 roku został przyznany wioślarce Katarzynie Zillmann, która niestety nie mogła być obecna na gali. Wyświetlono jednak nagranie, na którym laureatka dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej sukcesu, a nagrodę odebrała mama zwyciężczyni.

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień wykonano pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi laureatami, a ze sceny nastąpił wybuch kolorowego konfetti. Kolejną atrakcją wieczoru było kulinarne show, połączone z prezentacją Hotelu Filmar, po którym rozpoczęła się zabawa do białego rana. Nowoczesne i przestronne sale Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki zostały specjalnie zaaranżowane, oprócz miejsca na kilkadziesiąt stolików znalazła się przestrzeń przeznaczona do zabawy tanecznej – ogromny parkiet, oraz scena, z której popłynęły dźwięki muzyki rozrywkowej, a także zaprezentowano Abba Cover Show. W trakcie imprezy nastąpiły także dwa losowania nagród.

Z całą pewnością tegoroczny bal był ważnym wydarzeniem dla wszystkich torunian związanych ze sportem. Gala rokrocznie jest okazją do docenienia osiągnięć wybitnych sportowców, związanych z naszym miastem. Oprócz tego, bogaty program artystyczno- rozrywkowy dostarczył zebranym niezapomnianych wrażeń.

Eliza Cichocka