Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

29 października, 2015

Archiwum

Hiszpańskie smaki

Znany i wielokrotnie nagrodzony kucharz Artur Moroz otworzy swój autorski tapas bar i winiarnię w budynku Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Jeden z najlepszych restauratorów, w Toruniu stworzy miejsce, które zainteresuje prawdziwych smakoszy i miłośników hiszpańskiej kuchni. Doskonałe wino z Iberii, na miejscu przyrządzane świeże przekąski – tapas, hiszpańskie sery i dojrzewające szynki to wszystko będzie można spróbować, nie tylko podczas przerw w koncertach, ale na co dzień przy Alei Solidarności 3 w budynku Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Artur Moroz pochodzi z Warszawy, przez wiele lat był szefem kuchni renomowanych restauracji. Swój kulinarny kunszt udoskonalał, również w restauracjach hoteli Marriot, Sheraton, a także Zamku Królewskiego. Obecnie prowadzi restaurację Bulaj w Sopocie, w której stawia przede wszystkim na jakość i sezonowość. Gotował dla pary prezydenckiej, promuje polskie produkty poza granicami naszego kraju m.in. w Londynie, Brukseli oraz Luksemburgu.

Od stycznia 2015 roku operator budynku Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Sp. z o.o. poszukiwał najemców w trybie konkurencyjnym na lokal gastronomiczny w wielofunkcyjnej sali koncertowej w Toruniu. Informacja o naborze ofert została opublikowana w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Spółki oraz została przesłana do blisko 200 restauratorów z regionu i Polski. Pan Artur Moroz złożył najlepszą ofertę.