Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

23 czerwca, 2016

Archiwum

Jordanki docenione w szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W środę w budynku naszego Centrum odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Nagrodę za całokształt dokonań odebrała prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Wyróżnienie specjalne – za budowę sali na Jordankach – przyznano Gminie Miasta Toruń.

– Co roku honorujemy zasłużone osobistości Kujaw i Pomorza, których aktywność i działania służą rozwojowi regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania – podkreśla na stronie kujawsko-pomorskie.pl marszałek Piotr Całbecki.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Dodatkowo nagrodę za całokształt działalności i liczne osiągnięcia w dziedzinie sztuk muzycznych oraz działalności pedagogicznej odebrała profesor Katarzyna Popowa-Zydroń. Wśród laureatów jest w sumie 38 zasłużonych osób, zespołów i instytucji, wręczono także 29 wyróżnień oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Lista wszystkich laureatów oraz wyróżnionych w XVI edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oto uzasadnienie wyboru:

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE otrzymuje:
Gmina Miasta Toruń – za budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.
Salę zaprojektowała  hiszpańska  pracownia  Menis  Arquitectos,  która  w  2009  r.  wygrała ogłoszony przez Miasto Toruń konkurs architektoniczny. W jej wizji rzeźbiarska bryła sali,  zatopiona  w  zieleni,  nawiązuje  fakturami  i  kolorystyką  do  gotyckiej  zabudowy Torunia.  Obiekt  ma  charakter  wielofunkcyjny:  mieści sale  koncertowe  i  siedzibę Toruńskiej  Orkiestry  Symfonicznej  oraz  umożliwia  wystawianie  sztuk  teatralnych, operowych i musicali, emisję seansów filmowych i organizację kongresów i konferencji.
Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze oraz w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może  być  modyfikowana  dzięki  użyciu  mobilnych  sufitów,  zaś  sala  kameralna  jest wyposażona  w  system  kinowy  3D.  Ponadto  centrum  posiada  trzy  modularne  sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla  185  samochodów.
Budynek  został  wyróżniony  prestiżowym  tytułem  Bryła  Roku 2015.

FILMIK

Relacja z uroczystości zostanie wyemitowana na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę, 25 czerwca o godzinie 20.00 oraz we wtorek, 28 czerwca o godzinie 19.00.