Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

25 sierpnia, 2016

Archiwum

Jordanki w ścisłej czołówce

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zostało docenione w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2015.

Celem konkursu „Modernizacja Roku” jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie nie mogą brać udziału nowo wybudowane obiekty. Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Toruń zgłosił dwóch kandydatów – Muzeum Toruńskiego Piernika w kategorii „Zabytki” i Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej”. Głosy można było oddać na facebooku.

Obydwaj toruńscy kandydaci przeszli do ścisłego finału. Wręczenie nagród odbyło się 24 sierpnia 2016 r. w Warszawie. Toruńskie obiekty otrzymały złotą statuetkę.  Muzeum Piernika dostało w swojej kategorii wyróżnienie za trzecie miejsce, zaś CKK Jordanki –za drugie miejsce – dyplom z gratulacjami od redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, a w nim zobowiązanie do promowania tak interesującego obiektu.

Przed CKK Jordanki znalazło się stworzenie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego w firmie Olimp Laboratories Sp. z o.o. w Dębicy, a przed Muzeu Toruńskiego Piernika – zagospodarowanie dziedzińca zamkowego w Człuchowie oraz modernizacja Sali Królewskiej i Sali Ujeżdżalni Akademii Rycerskiej w Legnicy.