Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

1 lutego, 2019

Aktualności

Karnawałowy szał na Jordankach! Studniówka I LO w Toruniu

Sezon studniówek w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki rozpoczęty! Jako pierwsi w specjalnie zaaranżowanej sali balowej bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Nie wszyscy wiedzą, że w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oprócz koncertów, spektakli czy innych wydarzeń kulturalnych odbywają się również targi, konferencje oraz bale maturalne. Pierwsza tegoroczna studniówka organizowana w budynku CKK Jordanki miała miejsce w czwartek, 31 stycznia.

Specjalnie na tę okazję Sala Koncertowa oraz Sala Kameralna zostały połączone, tworząc wielką przestrzeń do ucztowania i tańca. Zdemontowano widownię, ustawiając w tym miejscu trzydzieści dwa przystrojone balonami stoliki dla gości. Scenę przeznaczono dla DJ-a, natomiast tuż przed nią ułożono parkiet do swobodnej zabawy.

Studniówkę w CKK Jordanki rozpoczęło żartobliwe przemówienie dwojga młodych prowadzących. Zachęcili oni zgromadzonych do wspólnego odśpiewania „Sto lat!” oraz do pominięcia tematu egzaminów maturalnych podczas tego wyjątkowego wieczoru. Następnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zatańczyli poloneza – w sumie mogliśmy podziwiać ten taniec aż trzy razy! Następnie przyszedł czas na pełne wzruszenia życzenia dyrekcji oraz krótkie przemówienie przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Wręczono również kwiaty organizatorkom studniówki. Wszystkiemu towarzyszyła specjalnie dobrana muzyczna oprawa rodem z hollywoodzkich filmów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na posiłek oraz tańce. O pełne brzuchy maturzystów zadbał Hotel Filmar, przygotowując potrawy zarówno na ciepło, jak i na zimno. Natomiast atmosferą imprezy i oprawą muzyczną zajął się zgrany duet Karol Zaremba Music – Wodzirej-Saksofonista oraz DJ-Oświetleniowiec. Do posiłku zgromadzeni goście mogli posłuchać saksofonu na żywo. Później bawili się przy największych hitach zarówno tych współczesnych, jak i tych nieco starszych.

31 stycznia w CKK Jordanki świętowało ponad trzysta osób. Jednak to nie koniec balów studniówkowych na Jordankach. 3 lutego w tym samym miejscu będą bawić się uczniowie III LO w Toruniu, 7 lutego świętować będą maturzyści z V LO w Toruniu, z kolei na 10 lutego zaplanowano studniówkę  młodzieży z IV LO w Toruniu.

Z racji trwającego karnawału w przestrzeni CKK Jordanki zorganizowane zostaną również inne bale. 2 lutego będzie miał miejsce IX Marszałkowski Bal Dobroczynny, natomiast tydzień później, 9 lutego, odbędzie się XII Bal Sportowca.

Wszystkim gościom nadchodzących wydarzeń życzymy szampańskiej zabawy, a Państwa zachęcamy do obejrzenia galerii z balu studniówkowego uczniów najstarszego liceum w Toruniu.

Sara Watrak