Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

15 stycznia, 2018

Archiwum

Koncert piosenek The Beatles w Toruniu

Swoim przygotowaniem i pasją artyści zespołu Żuki oddali hołd gwiazdom rocka lat ’60 i ’70 na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Atmosferę piątkowego wieczoru dodatkowo podsyciła obecność Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którą poprowadził Marek Czekała.

Zespół trybutowy Żuki ambitnie nadał sobie nazwę przekładając na polski język nazwę kultowej kapeli The Beatles, której utwory stanowią główny repertuar polskiej grupy. Piątkowy koncert po raz kolejny udowodnił, że na taką nazwę zespół jak najbardziej zasługuje! Artyści wystąpili w ramach koncertu „All You Need Is Love”, podczas którego zagrali głównie utwory „Czwórki z Liverpoolu”, choć nie zabrakło klasycznych piosenek Czesława Niemena czy Czerwonych Gitar. Zespół Żuki cieszy się ponad trzydziestoletnią popularnością, odkąd w roku 1987 zadebiutowali na profesjonalnej scenie muzycznej. W czasie swojego muzycznego stażu podróżowali ze swoim koncertowym repertuarem po całym świecie. Swój rockowy ślad zostawili między innymi w USA, Rosji, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie w Toruniu rozpoczęło się od nut „Love Me Do”. Był to początek podróży w czasie, w którą zespół Żuki zabrał zgromadzoną publiczność. Płynnie przeprowadzili zainteresowanych przez największe przeboje dawnych lat. Przed każdą piosenką Marek Czekała, nieraz z pomocą członka grupy Żuki, opowiadał o historii i ciekawostkach na temat zespołu The Beatles. Nie zabrakło tak klasycznych wykonań jak „Yellow Submarine”, „Obladi Oblada”, „Come together” czy „Yesterday” Paula McCartney’a. Szczególnym entuzjazmem cieszyły się wykonania „Imagine” Johna Lennona czy piosenka George’a Harrisona „Something”. Z polskich utworów zespół zagrał między innymi „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena za co zdobył wyjątkowo długie owacje. Podczas ponad dwugodzinnej zabawy artyści przekazali toruńskiej publiczności wyjątkową energie i zapewnili niezapomnianą rozrywkę.

Po piosence „All You Need Is Love” zespół próbował zakończyć koncert, na co jednak nie zgodzili się zgromadzeni widzowie. Po owacjach na stojąco grupa zaprezentowała jeszcze „Hey Jude”. Nawet drugie wykonanie nie ostudziło entuzjazmu słuchaczy, którzy „wyklaskali” dla siebie ostatni bis „Help”. W czasie tej piosenki część zgromadzonych zerwała się z miejsc i pozwoliła sobie na chwilę tańca.

Gdy nadszedł koniec występu toruńscy fani mieli jeszcze przestrzeń do tego, by kupić płyty i opatrzyć je autografem zdobytym od członków zespołu Żuki. W skład zespołu wchodzili: Piotr Andrzejewski (gitara elektryczna, śpiew), Adam Staniszewski (gitara, gitara elektryczna, śpiew), Marek Posieczek (gitara basowa, śpiew), Jerzy Bołka (perkusja), Joachim Perlik (pianino, śpiew).

 Adrianna Tokarska

FOT. Alicja Krzyżelewska

IMG 9019

IMG 9026

IMG 9046