Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

23 listopada, 2015

Archiwum

Koncertowe otwarcie Jordanek

Jedno z najsłynniejszych dzieł muzyki poważnej – IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena zabrzmi podczas uroczystego koncertu otwarcia wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach, który odbędzie się 12 grudnia 2015 roku. Wcześniej mieszkańcy miasta będą mogli poznać różnorodne funkcje obiektu podczas Dni Otwartych zaplanowanych w dniach 29-30 listopada 2015 roku.

Prace budowlane wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach dobiegły końca. Zakończono wszystkie roboty budowlane, elektryczne, teletechniczne, sanitarne, zagospodarowania terenu. Obecnie trwają czynności odbiorowe inwestycji, które zakończą się 18 listopada – mówi Grzegorz Grabowski, prezes zarządu CKK Jordanki sp. z o.o.

Wielofunkcyjna sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa będzie jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów kulturalnych w regionie. Toruń zyskuje nową, wyjątkową przestrzeń do prezentacji różnorodnych wydarzeń artystycznych i nowoczesne centrum konferencyjne. Oryginalna bryła architektoniczna i nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, zapewnią funkcjonalną przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych i konferencji nawet dla 1200 uczestników – zapowiada prezydent Torunia Michał Zaleski.

O unikalnych możliwościach obiektu i jego funkcjonalnościach, torunianie będą mogli przekonać się już pod koniec tego miesiąca. Zapraszamy mieszkańców miasta na Dni Otwarte, pełne różnorodnych atrakcji. W programie zaplanowaliśmy nie tylko zwiedzanie sali koncertowej, ale również pokazy światło-dźwięk i artystyczne prezentacje Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Teatru „Baj Pomorski”, Małej Rewii i Młodzieżowego Domu Kultury – dodaje Grzegorz Grabowski. Bezpłatne wejściówki na Dni Otwarte będą dostępne od 18 listopada w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia oraz w kasie Centrum Kulturalno-Kongresowego począwszy od 23 listopada 2015 roku.

Uroczyste otwarcie sali koncertowej będzie miało wyjątkową, artystyczną oprawę. Pod dyrekcją Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka wystąpią Toruńska Orkiestra Symfoniczna, soliści: Iwona Hossa, Anna Lubańska, Adam Sobierajski, Wojciech Gierlach oraz toruńskie chóry. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmi IX symfonia d-moll op. 25 Ludwika van Beethovena i specjalny utwór związanego z Toruniem kompozytora Piotra Mossa – Hommage à Toruń – mówi Paweł Dudzik, dyrektor Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, której nową siedzibą będzie wielofunkcyjna sala koncertowa na Jordankach.

Pierwsze muzyczne wydarzenia odbędą się w sali koncertowej na początku grudnia: w ramach Art Prog Toruń Festival (5 grudnia) wystąpią Riverside, Art of Illusion oraz Materia, dzień później (6 grudnia) rozpocznie się LuxFest rodzinny festiwal muzyczny, który po raz pierwszy odbędzie się w Toruniu w ramach „Budżetu Partycypacyjnego Mieszkańców Torunia”. Bezpłatne wejściówki na Art Prog Toruń Festival i LuxFest będą dostępne od 16 listopada w serwisie internetowym abilet.pl oraz w kasie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki od 23 listopada 2015 roku.

Informacje dotyczące wydarzeń, które odbędą się w grudniu w sali koncertowej można znaleźć w serwisie internetowym CKK Jordanki: www.jordanki.torun.pl