Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

3 maja, 2021

Aktualności

Uwaga! 3 maja ostatnia szansa na szczepienie w CKK Jordanki.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę szczepionek, punkt w CKK Jordanki będzie pracował tylko do 3 maja 2021 r. do wyczerpania zapasów. 4 maja 2021 r. szczepienia w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” nie będą prowadzone.

Według stanu na godzinę 14:30 w punkcie w CKK Jordanki pozostało około 600 dawek szczepionki. Na podstawie zainteresowania szczepieniami można założyć, że cała dostępna pula zostanie wykorzystana 3 maja 2021 r. Punkt będzie dzisiaj pracował do wyczerpania zapasów. 

Osoby, które nie zdążą się zaszczepić w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”, prosimy o rejestrowanie się na szczepienia do stałych punktów szczepień. Telefonicznie pod numerem 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta


Akcja „Zaszczep się w majówkę” pozwala bez wcześniejszej rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

W ciągu pierwszego dnia akcji zaszczepiły się 994 osoby. Pierwotnie planowano wykonywać około 600 szczepień dziennie, jednak, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o zwiększeniu liczby dostępnych dawek.

Drugi dzień działalności punktu w CKK Jordanki zakończył się zaszczepieniem ponad 1200 osób. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych torunianie masowo zgłaszali się do szczepienia. Oczekujących wspierali żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy roznosili ciepłe napoje.

Łącznie od początku akcji udało się zaszczepić 2154 osoby.

Punkt szczepień przy CKK Jordanki jest czynny w godz. 9:00-18:00. (3 V do wyczerpania zapasów). Skorzystać ze szczepienia mogą osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają już e-skierowanie, według poniższego harmonogramu:

• 1 i 2 maja – osoby w wieku 36 lat i starsze.
• 3 maja – osoby w wieku 34 lat i starsze.

Osoby, które już mają wyznaczony termin na szczepienie w innym punkcie, mogą także skorzystać z mobilnego punktu w CKK Jordanki. Po przyjęciu szczepionki termin zostanie automatycznie anulowany.

Również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie, będą mogły przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Przed CKK Jordanki stoją namioty, w których można wypełnić ankietę, poczekać na swoją kolej. Sześć punktów, gdzie wykonywane będą szczepienia, znajduje się we foyer CKK Jordanki. Przy kasie biletowej, we foyer można poczekać zalecany kwadrans po otrzymaniu szczepionki i wygodnie opuścić obiekt bramą B.

Każdego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas ostatniej godziny, tj. od 17:00 do 18:00, jeżeli zostaną wolne miejsca, ze szczepienia może skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Na miejscu obecny będzie lekarz, który przeprowadzi kwalifikację do szczepienia.

Przychodząc do mobilnego punktu szczepień, warto mieć już wypełniona ankietę – kliknij, aby pobrać dokument. Dzięki temu procedura szczepień będzie przeprowadzana szybciej i sprawniej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!


Filip Tomasik/UMT