Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

29 kwietnia, 2021

Aktualności

Majówka ze szczepieniem w Toruniu

W dniach 1-4 maja 2021 roku czynny będzie punkt szczepień przed CKK Jordanki, w którym uprawnione osoby będą mogły zaszczepić się bez wcześniejszych zapisów. Punkt został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Zaszczep się w majówkę”.

Do punktu trafi 2,5 tysiąca szczepionek firmy Johnson & Johnson (jednodawkowa). Wykonawcą szczepień są Przychodnie Świat Zdrowia (Grupa NEUCA), które zapewniają 6 zespołów szczepiących na każdy dzień (ponad 600 szczepień dziennie). Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie, obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

– Jest to kolejne miejsce w Toruniu, gdzie można skorzystać ze szczepień i gdzie możemy powiedzieć „tak” zdrowiu, a „nie” – epidemiipowiedział prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w dniu 29 kwietnia 2021 r.

– Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej szansy, która jednocześnie jest okazją do odwiedzenia Torunia  i zaszczepienia się dla naszego bezpieczeństwa dodał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Jak poinformował wojewoda, w tej chwili zaszczepionych jest w województwie kujawsko-pomorskim ponad 540 tys. osób, z czego dwiema dawkami oraz jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson przeszło 130 tys. osób.

Punkt szczepień przy CKK Jordanki będzie czynny w dniach 1-4 maja 2021 r. w godz. 9:00-18:00. Skorzystać ze szczepienia mogą osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają już e-skierowanie, według poniższego harmonogramu:
• 1 i 2 maja – osoby w wieku 36 lat i starsze.
• 3 maja – osoby w wieku 34 lat i starsze.

Również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie, będą mogły przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Przed CKK Jordanki staną dwa namioty – jeden, zlokalizowany przy wejściu o budynku, pełnić będzie funkcję poczekalni, tam będzie można wypełnić ankietę, poczekać na swoją kolej. Sześć punktów, gdzie wykonywane będą szczepienia, znajduje się we foyer CKK Jordanki. Następnie drugi namiot, usytuowany przy kasie, stanowić będzie wyjście z całego obiektu, tam też będzie można poczekać zalecany kwadrans po otrzymaniu szczepionki.

Każdego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas ostatniej godziny, tj. od 17:00 do 18:00 ze szczepienia będzie mógł skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Na miejscu obecny będzie lekarz, który przeprowadzi kwalifikację do szczepienia.
Przychodząc do mobilnego punktu szczepień, warto mieć już wypełnioną ankietę – kliknij, aby pobrać dokument. Dzięki temu procedura szczepień będzie przeprowadzana szybciej i sprawniej.

W całym województwie kujawsko-pomorskim działa ponad 300 punktów szczepień. Od 4 maja w Toruniu czynne będą nowe dwa punkty powszechne – w CT Park przy ul. Bydgoskiej i w hali tenisowej na osiedlu Na Skarpie.Jesteśmy gotowi do uruchomienia obu punktów, które czynne będą codziennie przez 12 godzin. Obecnie w Toruniu wykonywanych jest 4500-5000 szczepień tygodniowo, a te dwa nowe punkty powszechne zwiększą ten potencjał o 100 procent  – poinformował prezydent Michał Zaleski. Łącznie w całym województwie powstanie 28 powszechnych punktów szczepień.


Magdalena Winiarska/UMT