Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

2 września, 2016

Archiwum

O Jordankach w Tokyo

Po raz kolejny centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu trafiło na łamy profesjonalnej, prestiżowej prasy z dziedziny architektury. O naszym obiekcie napisał Global Architecture Document.

Global Architecture Document jest prestiżowym, japońskim miesięcznikiem poświęconym współczesnej architekturze, wydawanym przez E.D.A. EDITA Tokyo. Wydawany jest w język angielskim i japońskim. Tytuł ten istnieje od 40 lat i słynie z wyjątkowych zdjęć architektury. Każde wydanie, ze względu na jakość zdjęć, papier oraz format, bardziej przypomina album artystyczny niż standardowy miesięcznik poświęcony architekturze.

Obszerny – 20 stronicowy, materiał poświęcony CKK Jordanki został opublikowany w GA Document nr 138 w sierpniu br. Autorem zdjęć jest Yoshio Futugawa, zdjęcia zostały wykonane 9 czerwca br. Dokumentacja zdjęciowa trwała 8 godzin.

To już kolejny artykuł o CKK Jordanki w profesjonalnym, międzynarodowym, architektonicznym czasopiśmie. O sali pisano już m.in. w El Pais, Der Standard, Corriere Della Sera, a także w prasie branżowej. O Jordankach pisało American Archtecture Review, d+a Design and Architecture, Bauwelt, Architektura-Murator, Architecture Record.

IMG 6149

IMG 6150

IMG 6151

IMG 6157