Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

13 maja, 2022

Aktualności

Od 21 maja 2022 r. inaczej dojedziemy do CKK Jordanki

Od maja 2022 r. czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej związane z budową nowej linii tramwajowej. Prace obejmą również rejon placu NOT i potrwają od 21 maja do 30 września 2022 r. W tym czasie inaczej dojedziemy do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Wjazd możliwy będzie wyłączenie poprzez Wały gen. Sikorskiego. Na czas trwania zmian w organizacji ruchu, niezmienna pozostaje dostępność parkingu podziemnego pod budynkiem Centrum, który pozostanie otwarty 24 godziny na dobę. 


Jak wskazuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu budowa nowej linii tramwajowej wkracza w kolejny etap. Już niebawem prace obejmą rejon placu NOT, ronda Czadcy i skrzyżowania ulic Polna/Ugory. Z tego powodu czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.


Kolejny etap robót obejmie jeden z najbardziej obciążonych ruchem drogowym punktów miasta – plac NOT. Od 21 maja br. rozpoczną się tu prace rozbiórkowe dotychczasowej infrastruktury i przebudowa uzbrojenia podziemnego. Tu powstaną przewiązki umożliwiające przełożenie ruchu. Nawierzchnia zostanie usunięta, torowisko zdemontowane. Następnie ruszy przebudowa sieci podziemnych, budowa układu torowego z nowymi rozjazdami od strony al. Solidarności oraz budowa układu drogowego.Zmiany w organizacji ruchu drogowego

  • zamknięcie wjazdu i wyjazdu w al. Solidarności;
  • zakaz wjazdu w Szosę Chełmińską od strony centrum;
  • nakaz skrętu w prawo z Szosy Chełmińskiej (wyłączona jazda na wprost oraz skręt w lewo);
  • zawężenie na Szosie Chełmińskiej do  ul. Grudziądzkiej.

Objazd do Szosy Chełmińskiej kierowany będzie ul. Bema oraz przez plac ToMiTo i ul. Grudziądzką.

Objazd do al. Solidarności kierowany będzie al. św. Jana Pawła II i Wały gen. Sikorskiego.  


Więcej informacji TUTAJ


Zmiany nastąpią również w organizacji transportu publicznego.