Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

19 kwietnia, 2019

Aktualności

Open Day – Nowe oblicze promocji turystyki biznesowej w Toruniu

Zwykle zajmują się organizacją wydarzeń i dbają o to, by przybyli goście zachowali jak najlepsze wspomnienia z jubileuszy firm, oficjalnych gal, bali, kongresów czy konferencji. Tym razem przedstawiciele branży spotkań – bo o nich mowa – mogli zapomnieć na chwilę o obowiązkach i w przyjaznej atmosferze zapoznać się z ofertą turystyczno-biznesową miasta.

Pomysłodawcą Open Day jest Copernicus Toruń Hotel. To już trzecie tego rodzaju spotkanie z kadrą event managerów i agencji eventowych z całej Polski, które CTH zorganizował. W tym roku do współpracy zaproszono Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. CKK jako partner główny  przygotowało dla gości szereg atrakcji. Lokalna Organizacja Turystyczna włączyła wydarzenie do programu pt. Mice City Toruń, jako inaugurację projektu z zakresu promocji marki Toruń. Była to okazja do inspirujących rozmów, wymiany doświadczeń, ale i zapoznania się z najważniejszymi obiektami, które dają ogromne możliwości organizatorom szeroko pojętych eventów.

Od samego rana, w środę 17 kwietnia, atrakcje i niespodzianki zapewniali Restauracja Salt, Port Lotniczy Bydgoszcz, Copernicana, Toruńscy Partacze oraz Browar Jan Olbracht, pokazując gościnne oblicze miasta. Zwiedzanie CTH i Torunia, nagrody, konkursy oraz degustacje, wypełniły czas do wczesnego popołudnia.

Tego samego dnia, popołudniem CKK Jordanki otworzyło swoje podwoje dla gości powracających z przygody w Starym Mieście. W Sali Kameralnej Prezes spółki – Grzegorz Grabowski, przedstawił gościom historię obiektu oraz przybliżył jego liczne funkcjonalności. Warto wspomnieć, że w budynku organizowane mogą być nie tylko koncerty czy spektakle, lecz także bale, konferencje, kongresy, targi a nawet wystawy samochodów. Następnie głos zabrała Dominika Nowicka – event manager w CKK – odpowiedzialna za organizację Open Day w Jordankach. Podziękowała ona osobom, bez których to wydarzenie, będące swoistym Świętem Event Managerów, nie mogłoby się odbyć.

Następnie goście mogli wysłuchać i przyjrzeć się prezentacji przygotowanej na Meetings Week Poland przez Lokalną Organizację Turystyczną. Mowa w niej była o Toruniu – mieście, które posiada wszystkie możliwe udogodnienia do organizacji rozmaitych imprez – począwszy od bogatej bazy noclegowej, poprzez dogodną lokalizację, na ciekawej ofercie gastronomicznej i turystycznej skończywszy. Uczestnicy Open Day obejrzeli także niezwykły film promocyjny miasta, który można podsumować krótko: Toruń porusza.

Kolejną atrakcją zaplanowaną dla gości była gra interaktywna Human Joystick zrealizowana przez firmę Alpha Vision. Wywołała ona dużo śmiechu i była okazją do integracji. Zabawa polegała na kierowaniu rakietą za pomocą ruchów rąk. Wszyscy goście sterowali nią razem, co wymagało wspólnej pracy, zgrania i synchronizacji.

Później przyszedł czas na chwilę relaksu. Chętni mogli spróbować toruńskich trunków – wódek o smaku pigwy, żurawiny czy piernika dostarczonych przez Toruńskie Wódki Gatunkowe. Po przerwie czekały na wszystkich kolejne atrakcje.

W Sali Koncertowej wystąpiła grupa Gribojedow, wybrana wykonawcą roku 2018 w plebiscycie Radia GRA i Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Artyści prezentują utwory, które trudno przypisać do jakiegokolwiek gatunku – to mieszanka folku i rocka z muzyką alternatywną. Podczas koncertu w ramach Open Day muzycy zagrali takie utwory jak „Nóż i pistolet”, „Nieproszony gość” czy „Piejo kury, piejo” z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Gribojedow w tym roku ponownie wejdzie do studia, by pracować nad nową płytą. Podczas występu w Jordankach zespół zagrał jeden z utworów z nadchodzącego albumu po raz pierwszy – była to więc premiera koncertowa.

Po atrakcji muzycznej goście udali się do foyer, by obejrzeć mapping 3D na torcie. Słodkości  przygotowała Cukiernia Molus a o oprawę wizualną spektakularnego tortu zadbała firma New Interactive. We foyer można było również skosztować przysmaków zapewnionych przez Artystyczną Bistro – restaurację działającą w budynku CKK, prowadzoną przez Zbigniewa Groneta.

Po ogromnym sukcesie spotkania w ramach Open Day w Toruniu pragniemy włączać się w organizację kolejnych edycji wydarzenia. To był dzień pełen wrażeń. Goście z całej Polski mieli okazję przekonać się, że Toruń to nie tylko pierniki i gotyk. To miasto porusza i przyciąga.

Sara Watrak, (DN)