Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

6 maja, 2021

Aktualności

Plener(L)OVE dźwięki w CKK Jordanki

Od 15 maja br. ruszają koncerty na świeżym powietrzu. Zapraszamy
na Plener(L)OVE dźwięki w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!


Plener(L)OVE to cykl koncertów na żywo, które już 15 maja ruszą w CKK Jordanki. Koncerty, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, odbędą się na Scenie Plenerowej i zostaną zorganizowane według aktualnych zaleceń sanitarnych. Organizatorami poszczególnych wydarzeń są CKK Jordanki oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.


W sobotę, 15 maja o godz. 18: 00 wystąpi zespół OPEN BLUES. Grupa zadebiutowała na polskiej scenie bluesowej
w 2010 r., jednak ich historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. Zespół tworzy pięciu znakomitych muzyków, którzy potwierdzają,
że to, co ich łączy „to przede wszystkim pasja”. Grają własne utwory, standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky, jumpa czy hity rockowe.

Wydana w 2010 roku, pierwsza płyta zespołu o dość mocnym tytule „Seta w ryja” zebrała wiele pozytywnych recenzji. W 2012 roku zespół wydał kolejny album „Pięć złotych”. Wyczekiwana, trzecia płyta pt.: „Droga nieznana” zbiegła się z jubileuszem 10-lecia zespołu. Fani docenili ostatni, doskonale dopracowany krążek, wybierając go Płytą Roku w plebiscycie Radia Gra i Toruńskiej Agendy Kulturalnej – Toruńskie Gwiazdy 2020.

Wystąpią:
Przemysław Łosoś – śpiew, harmonijka
Wiesław Kryszewski – gitara
Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe
Marcin Grabowski – gitara basowa
Grzegorz Minicz – perkusja

Organizator koncertu: CKK Jordanki


W niedzielę, 16 maja o godz. 18:00 na Scenie Plenerowej wystąpi Rafał „ZWIERZAK” Zieliński wraz z żeńskim duetem PINKY LOOPS (Marta Lutrzykowska – elektryczne skrzypce oraz Asia Czerwińska – elektryczna wiolonczela). Usłyszymy znane standardy muzyki rozrywkowej i filmowej w świetnych aranżacjach.
Nie zabraknie wyjątkowej wersji Shallow (Lady GaGa & Bradley Cooper cover), gdzie damską partię wokalną zastąpią elektryczne smyczki.

Rafał „ZWIERZAK” Zieliński to uzdolniony wokalista, gitarzysta i aranżer, którego praca jest pasją, a pasja pracą, Muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. W 2001 roku ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne, a roku później przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu. W 2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu. W grudniu 2013 roku, na specjalne zaproszenie Janusza Kukuły, dyrektora Pierwszego Programu Polskiego Radia, wystąpił na gali Wielki Splendor w studiu im. Witolda Lutosławskiego. Występował również na scenie bydgoskiej Opery Nova. Oprócz solowych występów z powodzeniem współpracuje z innymi muzykami i zespołami. Na swoim koncie posiada koncerty w wielu miejscach w Polsce i za granicą (m.in. Londyn, Bombai, Tokio, Wyspy Kanaryjskie).

PINKY LOOPS to energetyczny kobiecy duet uzdolnionych artystek, które grają na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Daje on możliwość nagrywania motywów muzycznych na żywo w trakcie występów, nakładania na siebie wielu ścieżek dźwiękowych i odtwarzania ich jako podkład, tworząc efekt … WOW!

Obecnie Pinky Loops, po ciepło przyjętym albumie „Polifonic” z 2019 r., pracują nad nowym wydawnictwem „Evolutions”.

Organizator: CKK Jordanki


W niedzielę, 23 maja o godz. 16: 00 zapraszamy na KONCERT
(NIE TYLKO) DLA MAMY
. Zbliża się przecież najważniejsze święto w roku, czyli… Dzień Matki …. a koncert będzie znakomitą, muzyczną laurką dla każdej mamy. Wśród wykonanych utworów znajdą się muzyczne bukiety kwiatów, dźwiękowe prezenty, słowa miłości i czułe całusy.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu organizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pt.: Czas dla nas”. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów. Przygotowanie i prowadzenie: Adriana Wdziękońska.

Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna