Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

4 stycznia, 2017

Archiwum

Płyta z autografem Stinga na licytacji 25. finału WOŚP 

Przed swoim koncertem 8 grudnia w Centrum Kultrualno-Kongresowym Jordanki, Sting na prośbę Prezydenta Miasta Torunia, podpisał swoją płytę winylową. Płyta ta zostanie przekazana na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sting, na koncercie 8 grudnia w Toruniu, promował swój najnowszy album „57th&9th”. Koncert był retransmitowany przez Telewizję Polską.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części 8 utworów zaśpiewała Anna Maria Jopek z zespołem w składzie: Robert Kubiszyn – gitara basowa, Krzysztof Herdzin – fortepian, akordeon, flet, chórki, Piotr Nazaruk – flety, gitara, wokal, Paweł Dobrowolski – perkusja, instrumenty perkusyjne. W drugiej części wystąpił Sting, któremu towarzyszyli Dominic i Rufus Miller – gitara, chórki oraz John Freese – perkusja. Brytyjski artysta zaśpiewał 3 utwory ze swojej nowej płyty „57th&9th” oraz 4 z dawniejszego repertuaru i jeden bis. Do wspólnego wykonania „Fragile” zaprosił Annę Marię Jopek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to piękna akcja, dzięki której każdy może dać coś od siebie. Już od lat zbieramy wspólnie fundusze na aparaturę medyczną dla potrzebujących. Mogę zapewnić, że płyta, którą przekazuję na aukcję była osobiście podpisana przez Stinga w Toruniu, tuż przed nagraniem gali telewizyjnej – powiedział dla serwisu torun.pl prezydent Michał Zaleski.

Płyta „57th&9th” została specjalnie oprawiona, ale nie ukryta za szybą, dzięki czemu zwycięzca licytacji, do którego trafi wydawnictwo, będzie mógł cieszyć się muzyką Stinga w domowym zaciszu, w wyjątkowym, kolekcjonerskim wydaniu.

Aukcja  zakończy się 17 stycznia, licytacja trwa w serwisie  www.aukcje.wosp.pl.

Powtórna emisja koncertu na antenie TVP 1 zaplanowana jest 14 stycznia 2017 r. o godz. 21.40 oraz  15 stycznia o godz. 5.08 w TV Polonia.

Fot. torun.pl