Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

2 listopada, 2015

Archiwum

Podłogi sceniczne sali koncertowej

Wielofunkcyjna sala koncertowa na Jordankach będzie wyposażona w podłogi sceniczne z desek z litego drewna sosnowego – tzw. okrętówki I klasy jakości. Będą one barwione na czarno.

Podłoga sceniczna będzie wykonana z litego drewna sosnowego w postaci desek o wymiarach: szerokość 100-110 mm, grubość 50 mm po obustronnej obróbce, o długości dostosowanej do rozstawu konstrukcji legarów.

– Deska sosnowa zastosowana w sali koncertowej jest nieodżywiczona i bezsęczna, pozyskana z części odziomkowej pnia. Posiada słój stojący – tzw. „okrętówkę”. Pióro i wpust w deskach umieszczone są asymetrycznie w odległości 2/3 grubości deski. Od górnej powierzchni deska jest obustronnie obrabiana. Ponadto jest impregnowana preparatem przeciwgrzybicznym i ogniochronnymwyjaśnia Dawid Iwanowski z działu technicznego CKK Jordanki sp. z o.o.

Deski będą łączone na własne pióro przy użyciu kleju tworzącego elastyczną spoinę, która w okresie użytkowania podłogi będzie eliminować jej skrzypienie. Montaż desek do legarów będzie wykonany na zagłębionych i flekowanych wkrętach. W sali koncertowej na Jordankach zostaną zastosowane podkładki antywibracyjne pod legarami. Po wycyklinowaniu i oszlifowaniu podłogi deski będą zaimpregnowane powierzchniowo preparatem ognioochronnym i przeciwgrzybicznym. Podłogi sceniczne zostaną przygotowane do ostatecznego pomalowania i konserwacji.