Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

16 maja, 2016

Archiwum

Podsumowanie Dni Otwartych Funduszy Europejskich w CKK Jordanki

Od 12 do 15 maja 2016 roku Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki brało udział w ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, której celem było udostępnienie szerokiemu gronu zainteresowanych – projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej.

Program Dni Otwartych był bardzo bogaty, przewidywał atrakcje zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych widzów: m.in. pokazy światło-dźwięk prezentujące możliwości sali, koncerty Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa oraz Koncert Prezydencki w ramach festiwalu Probaltica. Udział w tych wydarzeniach był bezpłatny – obowiązywały wejściówki, które można było odbierać w recepcji CKK Jordanki w dniach 4-6 maja.

 

Program pierwszego Dnia Otwartego był adresowany do szkół i przedszkoli, w ramach którego najmłodsi odbiorcy mogli poznać techniczne możliwości sali, obejrzeć film o historii inwestycji i wziąć udział w konkursach wiedzy o UE. Na foyer powstała specjalna strefa dla dzieci z licznymi atrakcjami tj. balony, malowanie twarzy w unijne flagi. Tego dnia też rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja wymarzona sala koncertowa”.

 

Finaliści konkursu plastycznego:

Przedszkola

I miejsce
Emilia Megger (PM 14)

II miejsce
Kinga Lewandowska (PM 14)

III miejsce
Zofia Raczyńska (PM 14)

Wyróżnienia
Aleksandra Golińska-Darmofalska (SP 3 – zerówka)
Kornelia Nguyen-Hong (SP 3 – zerówka)
Anna Oleś (SP 3 – zerówka)
Adrianna Torlińska (SP 3 – zerówka)

Szkoły Podstawowe – klasy I-III

I miejsce
Maja Tomczyk (SP 11)

II miejsce
Amelia Słupczewska (SP 16)

III miejsce
Hanna Lewandowska (SP 27)

Wyróżnienia
Nadia Deperas (SP 16)
Amelia Konicka (SP 16)
Martyna Perlik (SP 18)
Julia Reinke (SP 16)
Maja Szczęsna (SP 16)

Szkoły Podstawowe – klasy IV-VI

I miejsce
Michalina Razik (SP 5)

II miejsce
Angelika Domian (SP 8)

III miejsce
Oliwier Chojnacki (SP 8)

Wyróżnienia
Weronika Ciak (SP 8)
Natalia Ciechacka (SP 8)
Bartosz Gajewski (SP 8)
Nicola Rasak (SP 8)

 

W sobotę, 14 maja 2016 roku torunianie mogli wziąć udział w otwartej próbie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej koncertu – Grieg, Ravel. Następnie w Sali Kameralnej zaprezentowano film o historii inwestycji, widzowie mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o UE.

Koncert Prezydencki w wykonaniu Narodowej Symfonicznej Orkiestry Ukrainy z Kijowa, w ramach 23. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich, który odbył się w niedzielę 15 maja 2016 r. zakończył Dni Otwarte Funduszy Europejskich w CKK Jordanki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć