Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

16 marca, 2017

Archiwum

Pomóż Jordankom zdobyć kolejną prestiżową nagrodę!

CKK Jordanki jest jednym z 5 finalistów Architizer Awards w kategorii „Sala koncertowa/Teatr”.
Architizer jest popularnym angielskojęzycznym portalem poświęconym architekturze współczesnej. O przyznaniu najlepszego budynku w danej kategorii decydują internauci. Do 30 marca można głosować na Jordanki na stronie https://goo.gl/qyS16B. By oddać głos, należy zarejestrować się za pomocą adresu e-mail, co zajmuje tylko minutę! Zachęcamy do oddania głosu!

Otwarte w grudniu 2015 roku Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji i kongresów dla 1200 uczestników. Centrum mieści dwie sale koncertowe, które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach, mogą odbywać się zarówno imprezy na płaskiej podłodze np. bale, targi i prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D.
Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi.Architektura budynku stanowi harmonijną fuzję współczesnych trendów z  historycznym dziedzictwem Torunia. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce.
Na temat CKK Jordanki opublikowano wiele artykułów w prasie międzynarodowej  (m. in. w hiszpańskim dzienniku El Pais, austriackim der Standard, włoskim Corriere della Sera). Powstanie CKK Jordanek odbiło się szerokim echem w prasie branżowej, pojawiło się kilkadziesiąt publikacji m.in. w American Archtecture Review, d+a Design and Architecture, Bauwelt, Architektura-Murator, Architecture Record.

CKK Jordanki zdobyło już wiele prestiżowych nagród m. in. :
•    Nagroda w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny” World Architecture Festival w Barcelonie
•    Nagroda Roku 2015 SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało CKK Jordanki nagrodę w kategorii „obiekt użyteczności publicznej – obiekt kultury”.
•    Nagroda Bryła Roku 2015 w kategorii wybór jury w konkursie architektonicznym Polityki.
•    Jedna z najlepszych realizacji z betonu w 2015 r. w konkursie WAN
•    Jeden z Nowych Cudów Polski w rankingu National Geographic