Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

5 października, 2023

Aktualności

Przedsiębiorcy przygotowani na wyzwania przyszłości – VI edycja Konferencji Firma Przyszłości w Toruniu

Już po raz szósty w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki zgromadzili się przedsiębiorcy oraz biznesmeni z regionu i wszyscy zainteresowani tematyką rozwoju, aby wspólnie uczestniczyć w konferencji Firma Przyszłości. Organizatorem wydarzenia była Izba Przemysłowo Handlowa w Toruniu.

To popularne wydarzenie co roku gromadzi setki uczestników, których celem jest nieustanna edukacja i przygotowanie przedsiębiorstwa na wyzwania przyszłości. Nie inaczej było i w tym roku. Uroczystemu rozpoczęciu konferencji towarzyszyły przemówienia prezesa zarządu IPH Henryka Dulanowskiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego. Przedstawiciele władz podkreślali m.in. dobre warunki do inwestycji w naszym mieście oraz efektywną działalność funkcjonujących już „firm przyszłości”.

Program wydarzenia podzielony był na trzy bloki, podczas których na scenie pojawiali się prelegenci – eksperci z różnorodnych dziedzin: prawa, ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi, biznesu, social mediów czy cyberbezpieczeństwa. Co ważne, wszyscy są jednocześnie praktykami i większość cennych rad, które wybrzmiały ze sceny, były oparte na długoletnim zawodowym doświadczeniu.

Z ogromnym zainteresowaniem publiczności spotkała się m.in. prezentacja Kamila Kozieła – znanego specjalisty z zakresu wystąpień publicznych, szkoleń i storytellingu. Była to prelekcja pt. „Praca na własnych zasadach – trudny przepis na sukces biznesu opartego na nazwisku”, podczas której tytułowy przepis został przedstawiony w kilku prostych krokach. Z pewnością była to kopalnia wiedzy dla osób rozpoczynających dopiero własną działalność, ale i dla tych, które nieustannie pracują nad rozpoznawalnością własnej marki. Lekki i żartobliwy ton prezentującego Kamila Kozieła był w tym przypadku dobrym sposobem na przekazanie cennych rad oraz zaskarbienie sobie sympatii publiczności.

Jaka powinna być nowoczesna firma? Na to pytanie odpowiedział również Piotr Konieczny, który w prezentacji „Jak zabezpieczyć firmę przed zhakowaniem. Cyberprzestępcy jutra” przestrzegał przed sprytnymi sposobami na kradzież danych w firmie. Okazuje się, że hakerzy wykorzystują coraz więcej nowoczesnych metod na włamania do naszych systemów. Na szczęście większości z nich da się uniknąć. Piotr Konieczny zaprezentował, jak wiele informacji można uzyskać o urządzeniach podłączonych do otwartej sieci internetowej – do tego posłużył się eksperymentem przeprowadzonym wśród uczestników konferencji.

Prelekcji było zdecydowanie więcej, wśród występujących pojawili się również m.in.: Marek Zuber, Martyna Tarnawska, Maciej Samcik, Wojciech Ławniczak, dr. hab. Arkadiusz Karwacki, Tomasz Graszewicz czy Bartosz Stawski.

Przerwy między prelekcjami były wypełnione inspirującymi rozmowami, wymianą doświadczeń, zapoznawaniem się z ofertami firm na stoiskach czy nawiązywaniem nowych wartościowych znajomości wśród uczestników wydarzenia. To również był istotny cel konferencji Firma Przyszłości. Jak podkreślali prelegenci, partnerstwo zawodowe i społeczność są przecież ważnym krokiem w drodze do sukcesu.

Eliza Cichocka

Zobacz także

26.10 19:00 | Sala Koncertowa

Riverside ID.ENTITY TOUR 2023 – dodatkowe bilety